Slavičín

oficiální stránky města
Úterý, 30. listopad 2021

Vyhledávání

8. dubna: Aktuální informace pro občany města

Nouzový stav byl prodloužen do 30. dubna. Po dobu trvání nouzového stavu platí omezení volného pohybu osob. Senior taxi v tomto týdnu nefunguje. Farnost Slavičín bude vysílat online bohoslužby a obřady.

NAŘÍZENÍ VLÁDY O CELOSTÁTNÍ KARANTÉNĚ

V důsledku vyhlášeného nouzovém stavu vláda zavedla s účinností od pondělí 16. března, 00 hodin zákaz volného pohybu osob, který nyní platí do 30. dubna. Tento zákaz neplatí pro cesty do zaměstnání, za nejnutnějšími nákupy, nejnutnějšími návštěvami lékaře a pro zajištění nejnutnější veřejné obslužnosti. Pohyb osob ve veřejném prostoru je nařízen max. ve dvojici. V zájmu zachování zdraví a bezpečnosti občanů tento zákaz dodržujme, a to včetně dětí, za které zodpovídají rodiče!!!

Vláda zakazuje s účinností od 19. března všem osobám pohyb a pobyt mimo bydliště, bez ochranných prostředků nosu a úst. Použít lze respirátor, roušku, ústenku, šátek, šál nebo jiné prostředky. Buďme prosím ohleduplní.

NOUZOVÁ ROZVÁŽKA NÁKUPŮ POTRAVIN A LÉKŮ PRO OHROŽENÉ OBČANY; ROZVOZY OBĚDŮ

Město Slavičín a Charita Slavičín nabízí pro osaměle žijící občany města Slavičín nad 70 let nebo pro ty, jejichž zdravotní stav jim nedovoluje se o sebe postarat, zajištění dovozu základních potravin a léků. Od pondělí 30. 3. fungují pro seniory také objednávky a dodávky desinfekcí na ruce. Objednávky (pište nejlépe SMS!) na tel. 604 404 328 nebo email info@slavicin.charita.cz. Cena objednávky nesmí překročit částku 500 Kč. Do objednávky uveďte jméno a bydliště, kontaktní adresu a telefon, rok narození, nákupní seznam. Platba bude řešena individuálně. Rozvoz je prováděn podle množství objednávek bezodkladně a je bezplatný.

V případě, že bude služba vytížena, je možné se obrátit také na hasiče Slavičín: 725 642 001.

ROZVOZ OBĚDŮ PRO SENIORY – nové objednávky: 733 676 710.

Senior taxi je v týdnu od 6. 4. do 10. 4. MIMO PROVOZ, po Velikonocích se počítá s omezeným provozem v nejnutnějších případech.

 

NÁVŠTĚVY LÉKAŘŮ JEN V AKUTNÍCH PŘÍPADECH, NEMOCNICI NENAVŠTĚVUJTE

V rámci protiepidemických opatření s cílem minimalizovat možnou infekci novým koronavirem žádáme o předchozí telefonickou domluvu před návštěvou lékaře. Lékaři ordinují jen v akutních případech. Zbytná vyšetření a ošetření odložte, vše konzultujte telefonicky.

V nemocnici platí přísný zákaz návštěv. Nemocnice neposkytuje službu lékařské první pomoci.

 

ŠITÍ ROUŠEK

Prosíme občany o šití roušek a o jejich poskytnutí. Nabídky i poptávky shromažďujeme na emailu: rousky.slavicin@gmail.com, popř. přes FB www.facebook.com/slavicin.mesto. Město Slavičín pomůže s distribucí potřebným. Ušité roušky je možné odevzdat na městském infocentru – telefon: 737 751 874, roušky můžete v obalu vhodit do poštovní schránky infocentra.

Tyto roušky jsou primárně distribuovány zdravotníkům, prodavačkám a také seniorům.

Děkujeme všem, kteří šijí roušky a pomáhají!!

 

CO VŠE JE VE SLAVIČÍNĚ OTEVŘENO A CO UZAVŘENO?

Otevřeny jsou zejména prodejny: potravin, pohonných hmot a autoservisy, drogerie, galanterie, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, novin a časopisů, železářství, domácí potřeby – funguje také prodej přes internet a dalšími vzdálenými prostředky.

Otevřeny jsou také provozovny: pošt a bank s přepážkovým sklem a výdejny zásilek.

Dle nařízení vlády přijatého 23. 3. večer jsou pro nákupy potravin seniorům nad 65 let vyhrazeny prodejny nad 500 m2 (ve Slavičíně se jedná o TESCO, ul. Hrádecká 253 a prodejnu Albert, Osvobození 51), a to v době od 8 do 10 hodin.

Věnujte pozornost změnám otevírací doby obchodů (např. Albert denně do 19 h, pošta do 16 h).

 

Uzavřeny jsou restaurace vyjma závodního stravování; školy, ZUŠ, DDM a mateřské školy.  V týdnu od 6. 4. do 9. 4. bude péči o předškolní děti rodičů pracujících na exponovaných pozicích v čase 7:00 – 16:00 zajišťovat DDM Slavičín, ul. Osvobození 296; veškeré informace a rozhodování náleží ředitelce DDM (Iva Fojtíková, 604 155 312). Prosíme, aby tuto službu využívali rodiče pracující na exponovaných pozicích - zdravotnictví, IZS, prodej potravin a další případy hodné zvláštního zřetele.

Dále jsou zavřeny veřejné kulturní instituce, knihovny, muzea, sportoviště, infocentra a také kostely.

Od 18. března ukončili provoz: nízkoprahová zařízení Kampak a R-Ego; Denní centrum Maják, sociálně-terapeutická dílna; občanská poradna Zebra 608 899 408 – akutní případy, kdy běží lhůty apod.

Městský úřad Slavičín – provoz pouze pondělí a středa mezi 9:00 a 12:00 hod. po předchozím telefonickém objednání.

Sběrný dvůr: otevřen je pouze sběrný dvůr Malé Pole, od 8:00 do 16:00 hod.; jarní sběr odpadu prostř. velkoobjemových kontejnerů je prozatím zrušen. Od 14. 4. pak bude otevřen i sběrný dvůr Pod Kaštany po, st, pá 8:00–17:00, út, čt 8:00–14:30, 1. so v měsíci 8:00–12:00 h.

Veřejné WC – otevřeno pouze veřejné WC Lukšín; WC u zámku a u kostela uzavřeno.

Od 14. 4. budou otevřeny kurty u Sokolovny.

 

Autobusy jedou od 30. 3. v omezeném režimu (dle prázdninových JŘ) – pro rozsah omezení nařizovaného Zlínským krajem sledujte na: http://www.koved.cz/aktuality/omezeni-dopravy/ - zde naleznete také specifická omezení pro vlaky a dálkovou dopravu, které je třeba před případnou cestou nastudovat. Vlakové JŘ jsou od 24. 3. také upraveny. Konkrétní spoj lze ověřit na www.idos.cz.

 

Farnost Slavičín informuje, že slavení Velikonoc v mimořádné situaci bude přenášeno on-line ze slavičínského farního kostela. Přenosy bohoslužeb budou probíhat takto: mše sv. na Zelený čtvrtek v 18 hodin, obřady Velkého pátku v 15 hodin, obřady Velikonoční vigilie na Bílou sobotu ve 20 hodin, neděle Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně v 10 hodin. Bližší informace najdete na webu www.faslavicin.cz a na farních vývěskách. Předsíň kostela je k soukromé modlitbě otevřena každý den od 8 do 18 hodin. Zde je také k dispozici nové velikonoční číslo farního časopisu Pastýř.

 

 

Zásady používání látkových roušek

  • Roušku před prvním použitím vyvařte v horké vodě!
  • Při použití roušky si nejprve důkladně umyjte ruce, ať viry zachycené na rukou nepřenesete na roušku.
  • Rouškou si zakryjte nos a ústa a přesvědčte se, že mezi vaším obličejem a rouškou nejsou žádné mezery.
  • Během nošení se roušky nedotýkejte. Pokud se jí dotknete, hned si ruce umyjte nebo vydezinfikujte. Rouška slouží jako filtr a kapénky s virem se do ní zachytávají.
  • Jakmile rouška zvlhne, je ideální jí vyměnit za novou.
  • Roušku sundávejte zezadu a nedotýkejte se přední části. Poté si umyjte nebo vydezinfikujte ruce.
  • Látkové roušky je potřeba po použití vyvařit (90 °C) a vyžehlit, abyste je zbavili bakterií a uvízlých nečistot.

Roušky nás nedokážou před viry úplně ochránit, ale působí jako prevence, protože může zachytit kapénky, na které jsou viry běžně navázány. Navíc mohou zabránit tomu, abychom nenakazili ostatní, pokud už nemocní jsme.

Proto jsme se rozhodli, že je budeme běžně používat, vždy když budeme v blízkosti dalších osob, abychom ochránili sebe i je.

ikona souboruLeták 8. 4. ke stažení a tisku

Vytvořeno 8.4.2020 14:57:37 | přečteno 450x | pfeiferovaj

Navigace

město Slavičín

 
 

město Slavičín
Osvobození 25, 763 21 Slavičín

tel.: 577 004 800*
fax: 577 004 802
e-mail: podatelna@mesto-slavicin.cz
ID datové schránky: jsub2vd

IČ: 00284459
DIČ: CZ00284459
č.ú.: 2924661/0100, KB a.s.

 
load