Neděle, 28. listopad 2021

Městská knihovna zavádí Bezkontaktní balíčkovnu

Knihy_ilustrační obrázek

Městská knihovna Slavičín zahajuje ve čtvrtek 19. listopadu půjčování knih a ostatních dokumentů formou Bezkontaktní balíčkovny. Služba bude fungovat za dodržení přísných hygienických opatření až do obnovení běžného provozu knihovny.

Pravidla bezkontaktního výdeje knih:

• Zákazník si knihy předem objedná po telefonu knihovny, případně e-mailem a dohodne si přesnou dobu předání svazků.

• Je možné si objednat maximálně deset svazků.

• Při převzetí lze knihy také vracet.

• Vrácené knihy zůstanou 3 dny v karanténě, poté proběhne jejich dezinfekce.

• Tituly budou jednotlivým čtenářům v dohodnutém čase v přepravní bedně vyskladněny před hlavní vchod do knihovny. Zde mohou klienti zároveň vrátit knihy, které si posléze knihovnice vyzvednou.

• Výdej a objednávky knih budou fungovat každý den (pondělí - pátek, s výjimkou středy v době od 8.00 do 15.00 hodin).

• V případě velkého zájmu o knižní balíčky může jejich vyskladnění trvat více než jeden den.

• Žádáme čtenáře, kteří jsou v karanténě nebo trpí respiračním onemocněním, aby nevraceli ani neposílali knihy přes třetí osoby.

Zprostředkování knih tímto způsobem bylo povoleno vedením města Slavičín a je zároveň i v souladu s nařízením vlády ČR.

Těšíme se na váš zájem o tuto prozatímní výpůjční službu!

Vytvořeno 18.11.2020 13:55:53 | přečteno 686x | pfeiferovaj