Úterý, 30. listopad 2021

Slavičín vychází vstříc pracujícím rodičům a otvírá od 11. května školky

Dobrá zpráva pro pracující rodiče školkových dětí dnes přišla z jednání Rady města Slavičín. Od 11. května pro jejich ratolesti budou otevřené místní mateřské školy.

„Vnímáme, jak je izolace pro rodiče a hlavně děti těžká. Platí však, že možnost dát děti do školky mají pouze rodiče, kteří pracují,“ řekla místostarostka Monika Hubíková, která má školství v gesci.

Školky pojedou v téměř normálním režimu tak, aby vyhověly nejnovějšímu metodickému pokynu ministerstva zdravotnictví. Provozní doba školek je stejná, jako při běžném provozu, a děti budou co nejvíce venku na zahradách školek. „Samozřejmostí je dostatečná dezinfekce celé budovy školky po skončení provozu,“ upřesnila místostarostka Hubíková s tím, že děti si budou povinně umývat ruce ihned po příchodu do budovy.

Při cestě do mateřské školy jsou všichni včetně dětí povinni mít roušku, vodit dítě také může pouze jeden dospělý. Rodič při předání dítěte musí podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění u dětí za posledních 14 dnů – horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti, čichu apod. „Je potřeba, aby rodiče zvážili rizikové faktory toho, že své dítě do školky umístí,“ podotkla místostarostka.

Město Slavičín je zřizovatelem dvou školek, a to na obou sídlištích (Malé Pole, Vlára) s odloučenými pracovišti v místních částech (Hrádek a Nevšová). Provoz po dobu nouzového stavu probíhal v omezeném režimu, který sloužil pro děti rodičů v tzv. první linii, a v jeho zajišťování se střídaly školky s Domem dětí a mládeže.

Vytvořeno 7.5.2020 13:42:33 | přečteno 922x | pfeiferovaj