Pátek, 3. prosinec 2021

Zákaz konání akcí ruší akce i ve Slavičíně, Městská knihovna Slavičín půjčuje knihy bez omezení

Zákaz konání akcí, který ve čtvrtek 8. října 2020 krizovým opatřením vydala vláda České republiky, zrušil i akce ve Slavičíně. Pozvánky na tyto akce jste se mohli dočíst na stránkách říjnového čísla Slavičínského zpravodaje či v kalendáři akcí na webových stránkách města Slavičín.

Novými opatřeními vlády České republiky, které mají platit od 12. října 00:00 hodin, se na čtrnáct dní, ruší všechny druhy představení (koncerty, divadlo, cirkusy) či třeba poutě.
V souvislosti s těmito omezeními se ruší akce Ukliďme Vláru. Tato akce byla plánovaná na sobotu 10. října a mělo při ní být oficiálně uvedeno do provozu grilovací místo, které vzniklo u cesty na Hájenky.
Také se ruší Stezka odvahy, kterou na 17. října připravovali slavičínští skauti, pravidelně pořádané Kluby zdraví a koncert vokálního uskupení Shot – C, který se měl uskutečnit na Sokolovně v neděli 25. října.
Náhradní termíny těchto akcí se teprve připravují, budou včas zveřejněny.

Dále se ze stejného důvodu ruší několik akcí Městské knihovny Slavičín:
Tajemné fenomény se záhadologem Arnoštem Vašíčkem
Moc a síla hypnózy II. - s hypnotizérem Jakubem Kroulíkem
Humanitární pomoc na Ukrajině s Khrysztynou Novodworskou (spolupráce s Charitou Slavičín)
Divadélko pro děti – Jak šel Kozlík do světa
Uvedené pořady proběhnou v náhradních termínech v roce 2021.

Opatření vlády dopadá i na další volnočasové aktivity. Zakázán je provoz sportovišť (tělocvičny, kulečník, posilovny, bazény atd.), zakázány jsou prohlídky zoologických zahrad, muzeí, galerií, hradů a zámků atd.
Zákaz se netýká knihoven. Pracovnice Městské knihovny Slavičín se těší na setkávání s čtenáři u výpůjčního pultu a v prostorách knihovny, kde je připravena spousta nových poutavých titulů, a to v běžné provozní době, na kterou jsou čtenáři zvyklí.
V provozu bez omezení zůstává i Městské infocentrum Slavičín.

Jitka Pfeiferová – Městské infocentrum Slavičín, Gabriela Klabačková – Městská knihovna Slavičín

Vytvořeno 9.10.2020 15:55:04 - aktualizováno 9.10.2020 15:55:34 | přečteno 336x | pfeiferovaj