Pátek, 3. prosinec 2021

Zkvalitnění následné péče v Městské nemocnici Slavičín (2009)

Nemocnice

Cílem projektu „Zkvalitnění následné péče v Městské nemocnici Slavičín“ bylo zefektivnění a zkvalitnění služeb poskytovaných Městskou nemocnicí Slavičín. Realizací projektu došlo k nastavení efektivního rozsahu služeb ve vztahu k potřebám identifikovaným na základě stávajícího stavu péče o dlouhodobě nemocné ve Zlínském kraji.

Na lůžkové oddělení byly zakoupeny elektricky polohovatelná lůžka, noční stolky s integrovanou jídelní deskou, speciální matrace působící preventivně proti proleženinám. V rámci projektu došlo k pořízení bezdrátového dorozumívacího zařízení, na chodby byl instalován kamerový systém a tak bylo dosaženo zvýšené bezpečnosti pacientů. Do II. budovy nemocnice byly instalovány dveře s automatickým elektrickým otevíráním.

Rovněž došlo k modernizaci pracoviště rehabilitační ambulance, kde byl zakoupen ultrazvuk na léčbu tkání, lampa k léčbě pohybového aparátu, parafinová lázeň, přístroj pro léčbu lymfatických otoků, polohavatelný vozík, elektricky ovládané rehabilitační lehátko.

Dále bylo zakoupeno mobilní EKG a do biochemické laboratoře byl zakoupen přístroj k měření krevní srážlivosti.

Poskytovatelem dotace ve výši 2 426 557,05 Kč je Regionální rada regionu soudržnosti Střední Morava. Celkové náklady projektu 2 854 773 Kč, zbylé náklady byly pokryty z rozpočtu města Slavičín.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava.

Odkaz na webové stránky: www.rr-strednimorava.cz

Publicita  ROP, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 11.12.2009 13:59:46 | přečteno 2760x | tajemnik