E-Výpůjčky

Registrovaným čtenářům Městské knihovny Slavičín je plně k dispozici nová služba - půjčování e-knih.Ve spolupráci s eReading si tak můžete půjčovat nejnovější bestsellery nebo tituly více žádané v elektronické podobě, a to zcela legálně a okamžitě.


Knihovna a eVýpůjčky

Ve spolupráci s portálem palmknihy.cz mohou naši čtenáři vybírat z téměř 4 000 eKnih. Jak to celé funguje? Čtenář si z pohodlí domova jednoduše vypůjčí eKnihu přes online katalog knihovny, která se obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading. V knihovničce najde přehled o zakoupených i vypůjčených titulech s viditelně označeným termínem vrácení.

Služba je poskytována zdarma registrovaným uživatelům od 15 let s platnou registrací (tj. zaplaceným registračním poplatkem).

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až 4 tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se eKniha sama vymaže z aplikace.

Jeden uživatel může mít vypůjčeny maximálně 4 e-knihy. Více uživatelů může mít naráz půjčeno stejný titul.

eKnihy lze číst na zařízeních (tabletech, chytrých telefonech apod.) s operačními systémy Android (verze 4.1 a vyšší) a iOS (verze 8.4 a vyšší) pomocí aplikace palmknihy.cz (ke stažení na Google Play a App Store) nebo na e-inkových čtečkách s operačním systémem Android (eReading.cz 4 Touch Light, C-TECH, Energy eReader Pro HD, inkBOOK Classic 2, inkBOOK Prime )


Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Zaregistrujte se v knihovně. Elektronické knihy (e-knihy) si můžete půjčit přes katalog knihovny - přihlášení přes uživatelské jméno (čárový kód průkazky bez poslední číslice), heslo - rok narození.

2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android nebo přes Appstore pro iOS. Po vyplnění přihlašovacích údajů v aplikaci je vše připraveno na první eVýpůjčku.

Jak si vypůjčit eKnihu:

1. Přihlaste se do uživatelského konta online katalogu knihovny.

2. V záznamu knihy v katalogu zvolte „Půjčit e-knihu“.

3. Potvrďte, že souhlasíte s podmínkami e-výpůjčky a zvolte „Vyžádat si e-knihu“.

4. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky.

5. Na emailovou adresu Vám dojde oznámení o uskutečněné e-výpůjčce.

Jak otevřít eKnihu:

1. Po instalaci a spuštění aplikace eReading se zobrazí obsah s Místními knihami, který bude zpočátku prázdný.

2. V horním menu zvolte “ONLINE” / „ONLINE KNIHOVNA” a vyplňteVaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz. Pouze v tomto kroku musíte být připojeni na Internet. Klikněte na tlačítko Aktualizovat a zobrazí se Vám obsah Vaší Online knihovny. 

3. e-Knihy stahujete kliknutím na obálku eKnihy.

Aktuální seznam e-knih ke stažení v našem online katalogu
Často kladené dotazy

Lhůta 31 dnů se počítá od okamžiku stažení eKnihy přes aplikaci do zařízení nebo od okamžiku vypůjčení v katalogu?

Od okamžiku vypůjčení v katalogu.

Můžu eVýpůjčku předčasně vrátit?

Ne.

Když nestihnu eKnihu dočíst, můžu si ji hned po uplynutí lhůty půjčit znovu?

Můžete si ji půjčit následující den po uplynutí výpůjční lhůty.

Můžu číst půjčené eKnihy na počítači?

Ne, lze je číst pouze na zařízeních se systémem Android či iOS nebo na čtečkách od eReading.cz.

Můžu číst půjčené eKnihy na čtečce Kindle?

Ne, z e-inkových čteček lze e-knihy číst pouze na čtečkách, na kterých je operační systém Android a umožňují instalovat aplikace třetích stran nebo už je na nich aplikace eReading.cz nainstalovaná při nákupu.

Je nebo bude k dispozici aplikace eReading.cz pro Windows Phone?

Ne. Určitou změnu směrem k palikacím třetích stran by mohl přinést operační systém Windows 10 Mobile (pozn.: dle sdělení eReading.cz).

eVýpůjčku v katalogu musím udělat na zařízení, na kterém pak chci eKnihu číst?

Ne, eVýpůjčku můžete provést z jakéhokoli počítače či jiného zařízení připojeného k internetu v online katalogu knihovny. V katalogu je třeba být přihlášen uživatelským jménem a heslem.

Musím být při čtení eKnih připojen k internetu?

Ne, připojení je potřeba jen při stažení eKnihy, pro čtení už ne.

Půjčují se v knihovně i čtečky eKnih?

Ne. Půvab eVýpůjčky spočívá v její okamžité dostupnosti kdykoli a odkudkoli se svým zařízením. Čekání ve frontě mnoha rezervací na čtečku by tento princip popíralo.

Vytvořeno 7.3.2018 21:40:41 | přečteno 2284x | klabackova
load