Chceme mít ve Slavičíně supermarket?

Od mnohých z Vás častokrát slýchávám, že v tom či onom městě se bude opět stavět nějaký nový supermarket a u nás pořád nic. K tomu se dočteme, že ceny mnohých potravin a průmyslového zboží jsou v České republice vyšší než v sousedním Německu a že ve Slavičíně není vůbec lacino.

Mnozí z nás vyjíždí za nákupy do sousedních měst, do různých supermarketů. A potkává se nás tam hodně. My všichni si jistě přejeme, abychom mohli takto nakupovat i u nás ve Slavičíně a nemuseli za nákupy nikam jezdit. Mnozí spoluobčané jsou na tom ještě hůře. Dojíždění je pro ně obtížné, auto nemají, a proto musí nakupovat jen tam, kde žijí.
Druhou skupinou jsou ti občané, kteří si supermarket ve městě nepřejí. Argumentují zejména tím, že je tu dost obchodů a že je nutno dát přednost kvalitnímu českému zboží a místním podnikatelům. A to samozřejmě i přes to, že toto zboží a zejména potraviny jsou mnohdy dražší, nežli ty ze supermarketů. A možná jsou mezi námi i lidé, kterým je to prostě jedno. Domnívám se však, že většina z nás chce, aby supermarket byl ve Slavičíně postaven.
A nyní se vrátím do nedávné minulosti, do období počátků výstavby prvních supermarketů v našem regionu. Jistě si dobře vzpomínáme, že se prioritně tyto velké obchody začaly stavět nejdříve v okresních městech. Pak následovala další města, a to o velikosti nad 10 tisíc obyvatel. Když byla tato síť supermarketů vybudována, domnívali jsme se, že jejich výstavba byla ukončena a že se jich již více „uživit“ nemůže. Opak byl pravdou. Supermarketů neustále přibývalo a začalo se uvažovat o výstavbě ve městech do 10 tisíc obyvatel. Pro mě to znamenalo, abych neprodleně začal jednat s investory o výstavbě supermarketu ve Slavičíně. Jejich názor však byl jiný. Bylo rozhodnuto investovat pouze do pověřených měst s rozšířenou působností. A to Slavičín není. Argumentace, že v našem městě žije více obyvatel než v mnoha městech, které mají statut města s rozšířenou působností, nebyla vyslyšena. Dnes je pro nás situace příznivější. Investoři projevili zájem o výstavbu supermarketu ve Slavičíně. Absolvoval jsem již několik jednání, která mne naplňují oprávněnou nadějí, že supermarket ve Slavičíně bude. A časem možná i dva. Je však před námi ještě hodně práce, než se tak stane. Jsem však přesvědčen, že Vás budu moci v krátké době informovat i o tom, kde, kdy a jaký supermarket to bude. Pokud se tak stane a supermarket bude v našem městě postaven, mělo by to znamenat rozšíření a zkvalitnění nabídky služeb pro nás zákazníky. A zda dojde k omezení prodeje v současných prodejnách, bude závislé na podnikatelích samotných a na cenách a kvalitě zboží, které budou nabízet.
Závěrem si Vás dovolím požádat o Váš názor: Souhlasíte, aby supermarket ve Slavičíně byl postaven? Formu, jakou mi to sdělíte, ponechám na Vás. Můžete mě navštívit osobně, poslat dopis, vhodit lístek do poštovní schránky, zavolat na číslo 603 230 206, nebo poslat e-mail na radnici pavel.studenik@mesto-slavicin.cz, případně na můj soukromý e-mail pavel.studenik@pavelstudenik.cz.


Ing. Pavel Studeník
místostarosta

Slavičín 14. 8. 2008


Vytvořeno 29.10.2008 9:55:45 | přečteno 1830x | Marie Rumplíková
load