Úterý, 30. listopad 2021

Chytrý Slavičín se schová do mobilu. Město spouští Mobilní rozhlas

Slavičín 2. února 2021

Oblíbenou komunikační platformu Mobilní rozhlas spouští v těchto dnech město Slavičín. Služba přinese občanům aktuální informace z úřadu přímo do telefonu, a také upozorní na krizové situace, jako jsou výpadky energií, blížící se vichřice nebo dopravní uzavírky.

„Je to další krok ke zkvalitnění komunikace města s občany. Chci, aby Slavičín držel krok s dobou a aby se jeho občané nebáli moderních technologií,” řekl starosta města Tomáš Chmela.

V aplikaci Slavičané naleznou také aktuální pozvánky na kulturní a sportovní akce. Mobilní rozhlas je také nástroj, díky kterému mohou lidé informovat například o zjištěných závadách ve svém okolí, o nalezené věci či ztraceném zvířeti. Občané se také mohou vyjadřovat k různým aktuálním anketám a ovlivňovat tak změny ve svém okolí. Slavičín počítá také se zavedením participativního rozpočtu, kdy si občané budou sami hlasováním rozhodovat o preferovaných komunitních projektech.

„Mobilní rozhlas je pro občany zdarma, informace budou dostávat formou zpráv do aplikace, emailů nebo SMS. Do mobilního rozhlasu se mohou zaregistrovat všichni občané, a to i ti, kteří nevlastní chytrý telefon - aktuální informace jim poté budou chodit přes emaily nebo sms,“ doplnila manažerka projektu Alena Šuráňová s tím, že o službu je velký zájem a jen během prvního víkendu se do aplikace přihlásilo přes 100 občanů.

Mobilní rozhlas už spustila další města ve Zlínském kraji, například Zlín, Rožnov pod Radhoštěm či Valašské Meziříčí. Pořízení této aplikace bylo financováno z evropského projektu Chytrý Slavičín: strategicky řízené město, přívětivý úřad. (tz)

Tisková zpráva ikona souborumobilní rozhlas ke stažení

Kontakt pro média:

Tomáš Chmela, starosta, 603 708 068