Úterý, 30. listopad 2021

Děkujeme a zase někdy příště.

Houslistky

Kulturní život ve Slavičíně již dlouhá léta obohacují vánoční koncerty pořádané Základní uměleckou školou ve Slavičíně. Na sklonku roku 2008 tentokrát bývalé žákyně ZUŠ Slavičín Ivana Frajtová a Ivana Kovalčíková v komorním seskupení Due in Eterno uspořádaly ve spolupráci s Římskokatolickou farností Slavičín Adventní koncert, který se uskutečnil v sobotu 20. 12. v kostele sv. Vojtěcha ve Slavičíně.

Předvedly skladby pro dvoje housle J. S. Bacha, B. Martinů a jiných autorů. Některá díla zazněla za doprovodu cembala Radany Belákové. Svým jedinečným přednesem dokázaly navodit příjemnou předvánoční atmosféru, která jistě uspokojila každého posluchače včetně toho náročného.

V neděli 28. 12. se prostory slavičínského kostela opět naplnily lidmi, kteří si ve sváteční atmosféře přišli poslechnout Vánoční koncert pořádaný ZUŠ Slavičín. Je již tradicí, že o tento koncert je velký zájem, proto proběhl nejdříve v odpoledních hodinách a posléze večer. Program přednesl smíšený pěvecký sbor Cantare za doprovodu komorního souboru Musica Minore. V jejich podání jsme slyšeli koledy v úpravě L. Fišera a skladbu Gloria od A. Vivaldiho. K vynikajícímu výkonu pěveckého sboru Cantare přispěly sólistky Kateřina Machovská a Katarína Krčmárová. Byl to jistě zážitek nejen pro posluchače, ale i pro zpěváky, když mohli zpívat s doprovodem orchestru tak krásnou hudbu, jakou jistě Vivaldiho Gloria je. Program nastudovala a řídila sbormistryně Anna Frajtová.Vánoční program obohatil svým skvělým výkonem soubor Musica Minore ve skladbě P. Mascagniho Intermezzo pro smyčce. Se skladbou pro housle J. Masseneta Meditace vystoupila žačka ZUŠ Markéta Mikuličáková za klavírního doprovodu učitelky Věry Hájkové.

Cantare v kostele

Vánoční doba je dnes již za námi. Všichni si ji jistě spojujeme s něčím krásným, nezapomenutelným a idylickým a přejeme si, abychom tyto svátky prožili v míru a pokoji. K dobré pohodě nedávno uplynulých Vánoc přispěly i oba krásné koncerty. Abychom je mohli vyslechnout, znamenalo pro všechny, kteří nás o vánocích chtěli potěšit, hodně usilovné práce. Za to jim náleží naše uznání a poděkování. Takže děkujeme a těšíme se na další krásné koncerty.

Ing. Pavel Studeník

místostarosta

Foto: Josef Floreš

Vytvořeno 27.1.2009 13:57:45 - aktualizováno 27.1.2009 14:50:31 | přečteno 2943x | Marie Rumplíková