Čtvrtek, 9. prosinec 2021

Ohlédnutí za Silvestrovským pochodem ve Slavičíně

POCHOD

Stalo se ve Slavičíně již tradicí, že se v závěru roku scházívá parta milovníků turistiky a lyžování na sídlišti Vlára, konkrétně u garáže manželů Manových, odkud vyráží na tzv. Silvestrovský pochod. Historie této nádherné akce začala již před 29 lety.

Pochod býval organizován 31.12., ale postupně byl tento termín posouván tak, aby vyhovoval většině účastníků. Tentokráte jsme se sešli za nádherně slunečného (i když mrazivého) dne, v sobotu 27. prosince 2008. Sněhu bylo jen maličko, ale i ta troška zimního poprašku byla velmi vítaná, protože nám přinášela nevšední pohled na krajinu. Start pochodu byl v 9 hodin, vyrazili jsme pěšky ostrým tempem, z nedostatku sněhu běžky zůstaly tentokráte doma. Trasa vedla přes Hájenky k Lipové, poté směrem na Nevšovské paseky, až do cílové stanice na Petrůvce. Cestou nás doprovázelo krásné slunečné počasí a dobrá nálada. Celý pochod byl skvěle zorganizován, takže zabloudit se nedalo. V polovině trasy byl organizátory připraven táborák a vše potřebné k opékání klobásek a špekáčků, které si každý z účastníků rád nesl v batůžku. Samozřejmě nescházelo ani posilnění „v tekutém stavu“ , a tak jsme mohli porovnat, kdo má jakou slivovici.

Během chůze jsme měli možnost prodiskutovat s přáteli, co rok dal či vzal, kdo má jaké starosti či zármutek a co asi přinese rok následující. Ani jsme se nenadáli a byli jsme v cíli, na chatě u sjezdovky na Petrůvce, kde nás čekal dobrý tradiční „Malovaný guláš“ (poznámka pro neznalé - výborný guláš pana Emila Malovaného).

Následovalo posezení v hospůdce na Petrůvce, kde nechyběla dobrá nálada plná zpěvu doprovázená harmonikou Rosti Salveta a „píšťalou“ pana Jaroslava Jeřábka. Nescházela ani děkovná óda „Honzo děkujem…“ Bylo to poděkování hlavnímu organizátorovi Silvestrovského pochodu Janu Manovi. Všichni účastníci se shodli na tom, že po vánočních dnech je tato sportovní akce velmi vítanou událostí a že příští rok půjdeme určitě zase. Byl to prostě skvělý den. Takže ještě jednou - „Honzo děkujem“ a těšíme se na jubilejní 30. ročník v roce 2009.

Ing. Pavel Studeník, místostarosta

Vytvořeno 27.1.2009 14:06:56 - aktualizováno 27.1.2009 14:51:07 | přečteno 1728x | Marie Rumplíková