Pondělí, 6. prosinec 2021

Slavičín posílá na jižní Moravu peníze i materiální pomoc

zlepsujeme slavicin

Dar ve výši 100 tisíc korun obcím postiženým tornádem schválili včera zastupitelé města Slavičín na svém zasedání. Hlasování bylo jednohlasné, což svědčí o solidaritě a ochotě pomáhat napříč politickým spektrem.

„Velmi si shody na zastupitelstvu vážím, potěšilo mě to. Dar rozdělíme po 20 tisících do nejpostiženějších obcí Hrušky, Moravské Nové Vsi, Lužic, Mikulčic a Hodonína – Pánova,“ informoval starosta města Tomáš Chmela.

Následky tornáda viděl starosta města s místostarostkou Monikou Hubíkovou na vlastní oči, neboť se slavičínskými hasiči se vydali hned druhý den po řádění tornáda s pomocí do obce Lužice. „Spoušť je to hrozná, ale věřím, že tato první vlna pomoci neopadne s mediálním zájmem. Peníze tam budou potřeba ještě i po půl roce. Naše zastupitelstvo je podle rozpravy, kterou jsme o této přírodní katastrofě vedli, ochotno podporu zopakovat i později,“ doplnila místostarostka Monika Hubíková.

Materiální pomoc pro postižené obce ze Slavičína proudí také přes slavičínské a nevšovské dobrovolné hasiče nebo přes místní Charitu Slavičín.

Město Slavičín se také zapojilo do iniciativy Sdružení místních samospráv ČR nazvané Obec obci. Každý občan, který chce oficiálně poskytnout finanční dar konkrétní obci může libovolný finanční obnos přinést na ekonomický odbor Městského úřadu Slavičín, dveře č. 209 (vyřizuje M. Bothová a J. Latináková), kde bude dárci vystavena darovací smlouva a následně budou finanční prostředky odeslány na účty postižených obcí. (tz)

ikona souboruikona souboruTisková zpráva ke stažení
Vytvořeno 2.7.2021 8:24:40 | přečteno 307x | pfeiferovaj