Slavičín rozsvítí vánoční strom kvůli opatření vlády netradičně

vánoční strom Slavičín

Těžké rozhodování čekalo slavičínské radní na jejich úterním jednání. Mimo jiné měli na programu i otázku, v jaké formě se letos uskuteční tradiční Rozsvícení vánočního stromu.

„Byli jsme jednotní v tom, že celou akci rušit nebudeme a pokusíme se o přijatelný kompromis v souladu s platnými nařízeními vlády. Akci pojmeme jako možnost zdravotní procházky a načerpání adventní nálady,“ oznámil starosta města Tomáš Chmela.

Co to ve skutečnosti znamená? Ve městě budou vánočně „naladěna“ dvě místa – Horní náměstí s vánočním stromem a prostor před radnicí s betlémem.

„Akci nechceme konkretizovat přesnými časovými údaji, lidé budou moci přijít kdykoliv a vždy je něco zaujme,“ sdělila vedoucí městského infocentra Marie Studeníková. Ta pouze naznačila, že mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední proběhne před radnicí vystoupení dechového kvarteta a požehnání nových figur betléma.

Na Horním náměstí bude v předem neurčený čas rozsvícen vánoční strom a jako malé překvapení letos rozsvítíme i zdejší kašnu. Ta bude vyzdobena místními umělci. Na náměstí bude možnost navštívit i řemeslný workshop. Otevřeno bude Bistro Bouda, samozřejmě v souladu s nařízeními vlády.

V Bistru Bouda i ve stánku u radnice si budou moct návštěvníci zakoupit speciální bezedný hrnek s horkým Slavimoštem.

Ohňostroj letos bude přesunut na silvestrovskou noc. Možnost adventní procházky ke stromu a betlému občané mají v pátek 3. 12. odpoledne a navečer. (tz)

ikona souboruTisková zpráva ke stažení

Vytvořeno 1.12.2021 8:31:29 | přečteno 220x | pfeiferovaj