Slavičín je jedničkou v ekologii, zítra oslaví Místní den pro klima

Cirkula

Neobvyklé místo pro konání akce pro veřejnost si zvolili ve Slavičíně. Místní den pro klima se totiž uskuteční v areálu Energetického a odpadového centra Cirkula na slavičínském sídlišti Malé Pole. V sobotu 9. září přinese tematický program zaměřený na udržitelné využívání přírodních zdrojů a energií.

Program začne v 11 hodin divadelní pohádkou pro děti, během níž mohou dospělí zájemci absolvovat exkurzi kotelnou. Ve 13 hodin bude představen akční plán SECAP a poté bude ve 13.30 hodin následovat beseda starostů Slavičína, Hostětína a Valašských Klobouk.

Letos se uskuteční již druhý ročník této akce a tentokrát je vlastně oslavou toho, že Slavičín získal ocenění Zelená obec roku. Jsem rád, že můžeme tímto způsobem zvyšovat povědomí o důležitých tématech týkajících se ekologie i udržitelného způsobu života,“ uvedl starosta města Tomáš Chmela s tím, že se těší na besedu se svými protějšky z Valašských Klobouk a Hostětína – Hostětín byl ve své kategorii rovněž oceněn titulem Zelená obec roku.

V 15.30 hodin začne další divadlo pro děti Čert a Káča a při něm opět proběhne exkurze kotelnou. Od 17 hodin bude promítnut nový český film Biomasakr s následnou diskuzí o tomto tématu. K poslechu zahraje oblíbená místní cimbálová muzika Slavičan.

Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, který zabaví především mladší ročníky – workshopy, tvoření, stavebnice, AZ-kvíz, ale také například elektrokáry a hoverboardy, výroba biouhlu, ukázka elektromobilů a v dnešní době velmi vyhledávané poradenství v oblasti energetiky a souvisejících úsporných opatření. „Akce je určena pro širokou veřejnost, srdečně zveme všechny, kterým tato témata nejsou lhostejná a rádi se dozvědí, jak mohou ve svém každodenním životě přispět k zachování kvalitního životního prostředí pro další generace,“ dodal starosta Chmela. (TZ)

ikona souboruTisková zpráva ke stažení

Místní den pro klima 2023 v2, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 8.9.2023 12:50:27 | přečteno 325x | pfeiferovaj
load