Slavičínská radnice v létě zavádí digitální novinky – digitální evidenci budov a portál občana

sprava majetku

Neviditelnou revoluci zažívá v létě slavičínská radnice. Po letech příprav byly do provozu uvedeny dva systémy, které digitalizují chod úřadu. V prvé řadě se jedná o systém digitální evidence majetku – zejména budov. 

„Možná je to k nevíře, ale město Slavičín vlastní zhruba stovku budov v hodnotě přesahující miliardu korun. Tento objem si již žádá odpovědnější a modernější přístupy, než šanony a excellové tabulky v počítači. Proto jsme se rozhodli veškerá data soustředit do jediného online systému,“ uvádí starosta města Tomáš Chmela. Tento systém tak ke každé budově eviduje veškerou dokumentaci, kterou město coby vlastník archivuje a dále také všechny údaje o spotřebách energií v průběhu let. Rovněž jsou k dispozici kompletní doklady k revizím, pojistkám a dalším smluvním závazkům, které vyžadují obezřetnost. Odpovědný úředník je systémem automaticky upozorňován o končících termínech tak, aby nedošlo k zanedbání a prodlení.

V současnosti je systém digitální správy majetku plněn daty, což bude ještě nějaký čas trvat. Obtíže nastávají zejména tam, kde je k dispozici pouze stará papírová dokumentace, tam bude potřeba digitalizovat i ji.

Letos startuje také ostrý provoz portálu občana, který zpřístupní některé pilotní agendy. Zahájen je však již další projekt, díky kterému dojde ke kompletní digitalizaci kontaktu občana s úřadem včetně plateb.

K inovacím město dovedla dvojice evropských projektů, které pod názvem chytrý Slavičín město v letošním roce dokončilo. Vznikla tak i stejnojmenná a vysoce ceněná strategie, která je odborným podkladem pro zavádění inovací ve městě již od minulého roku. (TZ)

ikona souboruTisková zpráva ke stažení


Vytvořeno 23.8.2023 14:03:34 | přečteno 433x | pfeiferovaj
load