Ladislav Špaček: Etiketa ve zkratce aneb umění společenského vystupování

Pořadatel: Městská knihovna Slavičín
Místo konání: Sokolovna Slavičín
Datum konání: 14.10.2022 od 18:00 do 21:00 hodin
Vstupné: Vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek: Městské infocentrum Slavičín, tel. 577 342 251, Mladotické nábřeží 849.
Typ akce: Kultura
Anotace: Zábavný dvouhodinový pořad s Ladislavem Špačkem, bývalým mluvčím prezidenta Václava Havla, moderátorem, autorem mnoha televizních pořadů a publikací o etiketě, který Vás ve své one man show provede nejčastějšími úskalími etikety.

Podrobný popis:

Podle Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Zběhlost v pravidlech společenského chování není archaismus z dob první republiky, v níž tento legendární odborník na etiketu žil. Jde pouze o každodenní praktickou potřebu v profesním, společenském i osobním životě.

Abychom se tedy i my mohli zábavnou formou přiučit pravidlům současné etikety, pozvali jsme k nám do Slavičína mistra v této branži, Ladislava Špačka, autora televizních pořadů a publikací o etiketě. Ve své dvouhodinové one man show shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu. Dozvíte se, jaký oděv je vhodný do divadla, které šaty by neměly chybět v žádném dámském či pánském šatníku.

Jeho další poradenství se zaměří na umění správného představování nebo kdo jako první nastupuje do výtahu. Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc – budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná.