Knihovna k vašim službám! – Den otevřených dveří v knihovně!

Den otevřených dveří v knihovně   říjen 2022 FB
Pořadatel: Městská knihovna Slavičín
Místo konání: Městská knihovna Slavičín
Datum konání: 4.10.2022 od 9:00 do 21:00 hodin
Typ akce: Kultura
Anotace: Zveme vás na pestrý program Dne otevřených dveří v knihovně. V tento den platí amnestie na registrační poplatky, čtenáři se mohou do knihovny registrovat ZDARMA! Děti a mládež od 6 do 15 let mají registraci zdarma po celý říjen!

Podrobný popis:

Program:

9.00 – 10.30 Paměťový trénink a mozkový jogging pro seniory.

13.00 – 16.00 Všechny barvy podzimu. Kreativní dílnička pro děti s rodiči i prarodiči.

13. 00– 16.00 Hádanky a luštěniny. Určeno dětem mladšího školního věku.

13. 00– 16.00. Vesmírné nekonečno. Kvizy pro starší děti a mládež.

18.00 – 20.00 Slavičínsko v knihách aneb posezení nad regionální literaturou. Tradiční večerní pořad, odehrávající se mezi knižními regály, kde budou představeny tituly, vztahující se ke slavičínským dějinám, osobnostem, tradicím aj. Během večera proběhne exkurze po celé knihovně, od sklepení až na po výstavní galerii. Bude otevřena i studovna MUDr. Lumíra Horáka s historickými svazky. V tradiční diskuzi vítáme od návštěvníků nápady, rady a tipy na vylepšení knihovních prostor i náměty na nové, zajímavé aktivity. Je možné zhlédnout dvě knižní výstavy – Cestami našich předků (výstava regionálních publikací) a Pel-mel nejen novel – celodenní výstava knižních novinek a jejich prezentace. Malé občerstvení zajištěno.