Nad knížkami Oldřicha Kovalčíka aneb Sychrovská chudoba a Bratr Bohuš

Datum konání: 8.12.2022 od 18:00 do 21:00 hodin
Vstupné: Vstup volný
Typ akce: Přednáška, workshop
Anotace: Vyprávění Pavla Kovalčíka o knihách svého otce Oldřicha Kovalčíka. Pořadem provází Mgr. Petr Odehnal, Ph.D., vedoucí Městského muzea Valašské Klobouky.

Podrobný popis:

Setkání s s Pavlem Kovalčíkem, synem regionálního autora Oldřicha Kovalčíka a jeho dvěma knihami, plnými laskavých a humorných vzpomínek na dětství – od jara do zimy – prožité ve Valašských Kloboukách v letech krátce před Velkou válkou, za války a těsně po ní.
Jejich součástí jsou i tamní lidové zvyky a obyčeje. Oldřich Kovalčík působil také celé čtvrtstoletí jako učitel ve slavičínské škole, byl městským kronikářem a vedl zde místní knihovnu. Knihy vydaly Muzejní spolek ve Valašských Kloboukách a Městské muzeum Valašské Klobouky.
Pořadem vás provede Mgr. Petr Odehnal, Ph.D., vedoucí Městského muzea Valašské Klobouky.

Místo konání:  sál v 1. podlaží knihovny.