Aktuality

Cyklotour Na kole dětem s Josefem Zimovčákem přijede do Slavičína

Cyklotour Na kole dětem s Josefem Zimovčákem přijede do Slavičína

29.05.2023
Ve dnech 31. května až 10. června 2023 vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. Druhá etapa – tzv. školní kritérium – bude projíždět naším krajem. V pátek 2. června startuje peloton ve Slopném a přes Vlachovice, Valašské Klobouky, Nedašov, Brumov-Bylnici, Štítnou nad Vláří – Popov, Rokytnici a Šanov přijede ve 12:25 hodin do Slavičína. Na část trasy se připojí k cyklotour i žáci ze Slavičína se svými učiteli. Více k cyklotour na www.nakoledetem.cz.
Muzejní noc nabídne zábavu i poučení – tahákem letošního ročníku bude experimentální tavení železa

Muzejní noc nabídne zábavu i poučení – tahákem letošního ročníku bude experimentální tavení železa

17.05.2023
V sobotu 20. května se opět po roce otevře brána slavičínského muzea, aby přivítala návštěvníky na Muzejní noci. V areálu muzea si můžete poslechnou Lidovou valašskou muziku Trnečku a oblíbený RetroTet. Na nádvoří a v zahradě muzea na Vás čekají výstava harmonik a heligonek, komentovaná výstava historických regionálních map a také přírodovědný koutek s mikroskopy a zajímavými preparáty. Velkým lákadlem budou šermířské příběhy a večerní ohňová show i koncert Lucie Dobrovodské na Horním náměstí. Nejen znalci historie si přijdou na své při ukázce experimentální tavby železa, kterou provedou odborníci přímo na Horním náměstí. 
Odstávka elektřiny

Odstávka elektřiny

03.04.2023
Společnost EG.D., a.s., provozovatel distribuční soustavy, oznamuje přerušení dodávky elektřiny, a to dne 19. dubna 2023 od 7.30 do 14.30 hodin v těchto ulicích nebo jejich částech: Dlouhá, Luční, Obchodní, Okružní, Osvobození, U Zahrádek. Více
Podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob

Podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob

22.03.2023
Finanční úřad pro Zlínský kraj bude ve středu 22. března 2023 od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin v prostorách radnice ve Slavičín poskytovat informace a nezbytnou součinnost potřebnou k řádnému splnění povinnosti podat daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2022.
Cimbálová muzika Slavičan vystoupí v pražské Lucerně

Cimbálová muzika Slavičan vystoupí v pražské Lucerně

17.03.2023

V letošním roce si oblíbená vizovická kapela Fleret připomíná výročí 40 let své hudební existence. K tomuto výročí uspořádala velký koncert v sále v legendární pražské Lucerně 26. března. Jedním z gratulantů bude i Cimbálová muzika Slavičan, která popřeje Fleretům spolu s dalšími významnými osobnostmi české hudební scény - Jarkem Nohavicou, Karlem Vágnerem, Fanánkem Hágenem, Petrem Bendem ad. 

Veřejné osvětlení na sídlišti Malé Pole

Veřejné osvětlení na sídlišti Malé Pole

17.03.2023
V současné době probíhají dokončovací programátorské práce spojené s dálkovým nastavením svítidel veřejného osvětlení Slavičín - Malé Pole. Současná provozní nestabilita některých svítidel na sídlišti je způsobena postupným přenastavováním komunikačních cest pro vzdálené monitorovaní a řízeni jednotlivých svítidel. Tyto práce probíhají i ve večerních hodinách a měly by být dokončeny do pondělí 20.03.2023.
Omlouváme se za způsobené komplikace spojené s výpadky této části VO Slavičín.
Jaromír Tomšů, SATTURN HOLEŠOV
Poskytnutí zápůjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

Poskytnutí zápůjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín

15.03.2023
Správní rada fondu vyhlašuje výběrové řízení na poskytnutí zápůjček z Fondu rozvoje bydlení města Slavičín na opravy a modernizaci bytů, bytových domů a rodinných domů na území města Slavičín.
Bližší informace a příslušné formuláře jsou k dispozici na webových stránkách města Slavičín (Městský úřad Slavičín – Tiskopisy a formuláře – Odbor ekonomický) nebo přímo na odboru ekonomickém MěÚ Slavičín, Bc. Jana Latináková, telefon: 577 004 833, email: latinakova@mesto-slavicin.cz.
Termín podání žádosti: od 03. 04. 2023  do 02. 05. 2023 včetně. Tiskopisy a formuláře
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 167 starší
load