Aktuality

Odstávka elektřiny

Odstávka elektřiny

10.08.2023
Společnost EG.D., a.s., provozovatel distribuční soustavy, oznamuje přerušení dodávky elektřiny dne 25. srpna 2023 od 7.30 do 14.00 hodin v ulici Nad Výpustou - spodní strana, čp. 513 - 528. Zpráva o odstávce
Propojení centra Slavičína s Hrádkem je hotové. Cyklostezkou Za Zemánky už se jezdí na kole

Propojení centra Slavičína s Hrádkem je hotové. Cyklostezkou Za Zemánky už se jezdí na kole

10.08.2023

Dobrá zpráva nejen pro místní cyklisty - po složitých projekčních prací je hotová cyklostezka Za Zemánky. Příprava této investice započala již v roce 2019 a souvisí s krajskou koncepcí cyklodopravy, která určila, že v linii Slavičín - Šanov (státní hranice) povede dálková cyklotrasa. Město proto připravilo hlavní spojovací úsek vedoucí do Šanova, který vede i k hojně navštěvovaným Slavex trails. Letos následoval právě úsek "Za Zemánky". Ten spojil cyklostezku z centra města končící u Kaple sv. Ducha s ulicí Družstevní I. Cyklistické se tak vyhnou husté dopravě a nově vybudovanému kruhovému objezdu, který dominuje Hrádku. 

Odstávka elektřiny

Odstávka elektřiny

09.08.2023
Společnost EG.D., a.s., provozovatel distribuční soustavy, oznamuje přerušení dodávky elektřiny, a to dne 28. srpna 2023 od 7.30 do 15.30 hodin v těchto ulicích nebo jejich částech: Javorová I, Javorová II, K Hájenkám, K. Vystrčila, Na Zastávce, Nad Ovčírnou, U Rybníka a Školní. Konkrétní čísla popisná, jichž se odstávka týká, naleznete zde.
Odstávka elektřiny

Odstávka elektřiny

27.07.2023
Společnost EG.D., a.s., provozovatel distribuční soustavy, oznamuje přerušení dodávky elektřiny, a to dne 14. srpna 2023:
- 7.30 - 11.30 hodin v těchto ulicích nebo jejich částech: Hasičská, Horní náměstí, Jar. Šály, K Hájenkám, K Nábřeží, K. Vystrčila, Mladotická, Mladotické nábřeží, Nad Ovčárnou, Osvobození, Pod Kaštany, Staroměstská, Středová, Tržní, Mezi Šenky, Školní, Žižkovská - více zde.
- 12.30 - 14.30 hodin v těchto ulicích nebo jejich částech: Komenského, Luhačovská, Misárkova, Mezi Šenky - více zde.
FESTIVAL ŽELEZA - PARK PÁRTY nabídne bohatý dvoudenní program pro všechny generace

FESTIVAL ŽELEZA - PARK PÁRTY nabídne bohatý dvoudenní program pro všechny generace

20.07.2023
Dobré jídlo, různé druhy piv, kovářské sympozium a především skvělá hudba. To a mnohem více přinese letošní Park párty. Už v pátek 21. července se v Zámeckém parku uskuteční zábava s Focus Rock, která začne v 19.00 hodin.
V sobotu 22. července se pak uskuteční hlavní program. Na velkém podiu v Zámeckém parku u kuželny se představí pestrá plejáda interpretů různých žánrů. Program zahájí oblíbená rocková skupina Premiér, následovaná Standou Hložkem a místní slavnou partičkou, která si říká Horizont. Od 16.30 hodin se můžeme těšit pražskou kapelu Hodiny, jejíž hity Dívej či Souhvězdí jsou často k slyšení v rádiu. Po nich v 18 hodin vystoupí krásná slovenská zpěvačka Kristina, která jistě nevynechá notoricky známé hity Horehroní a Pri oltári. Velkou hudební show od 19.30 hodin předvedou The People, energická kapela s početnou dechovou sekcí hrající populární české i zahraniční písně. K dobré náladě na závěr večera přispějí místní Chmury a zlínské Pexeso
Rádi byste se zapojili do plánu udržitelného rozvoje města Slavičín?

Rádi byste se zapojili do plánu udržitelného rozvoje města Slavičín?

18.07.2023
Zveme občany Slavičína k účasti na přípravě chystaného Akčního plánu pro udržitelnou energii a klima. Aktuální verze dokumentu je k nahlédnutí zde. Pro zaslání svých připomínek použijte prosím připojený formulář, který poté zašlete na e-mail mudry@mesto-slavicin.cz do 26. července 2023. Ve středu 26. července 2023 od 17 hodin se uskuteční Veřejné projednání Akčního plánu pro udržitelnou energii a klima v sále v prvním podlaží knihovny.
Medový den přinese představení činnosti místních včelařů i kulturní zážitky

Medový den přinese představení činnosti místních včelařů i kulturní zážitky

13.07.2023
Srdečně Vás zveme na Medový den, který se uskuteční v sobotu 15. července od 14 hodin v areálu u Sokolovny. Návštěvníci se na akci seznámí s prací včelařů, prohlédnou si jejich vybavení a zjistí další zajímavosti o celoroční péči o včelstvo. V doprovodném programu vystoupí od 14 hodin Dechová hudba Boršičanka a od 17 hodin se na podiu představí Kamila Polonyová, která si říká cérka z Hošťálkovej. Zúčastnila se talentové pěvecké soutěže a do povědomí širší veřejnosti se zapsala vlastní písní o své rodné obci Nad našú Hošťálkovú. Ve Slavičíně už jsme ji mohli vidět loni při Rozsvícení vánočního stromu. Akci pořádá město Slavičín a Český svaz včelařů Slavičín.
Léto s divadlem 2023 přinese kulturní zážitky pod širým nebem

Léto s divadlem 2023 přinese kulturní zážitky pod širým nebem

07.07.2023
V červenci nás čeká další Léto s divadlem. Tento festival se, vedle tradičního Valašského křoví, řadí k divadelním svátkům ve Slavičíně. Letos nás čeká jiný formát, než na který jsme byli v minulých letech zvyklí. Tradiční středeční a sobotní představení během celého července letos nahradí čtyři dny plné divadla. Začínáme ve středu 12. července a hrát se bude až do sobotní noci 15. července. Dramaturgie festivalu letos zahrnuje jak netradiční divadelní tvary, které se objeví na nádvoří slavičínského muzea, tak komedie ověřených souborů a poprvé také pohádku pro nejmenší.
Změna svozu komunálního odpadu

Změna svozu komunálního odpadu

29.06.2023
Upozorňujeme občany, že z důvodu státních svátků ve dnech 5. a 6. července bude veškerý svoz komunálního odpadu ve Slavičíně proveden už v úterý 4. července. V místních částech proběhne svoz podle pravidelného harmonogramu v pátek 7. července.
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 170 starší
load