Aktuality

Po třech letech v Sokolovně 1+1=3

Po třech letech v Sokolovně 1+1=3

27.02.2010
Premiéra inscenace 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři) Raye Cooneyho v podání divadla SemTamFór proběhla 28. února 2007 ve slavičínské Sokolovně na Valašském Křoví. Odtud postoupila na národní přehlídku amatérských divadel Divadelní Děčín/Třebíč, kde získala nominaci na Jiráskův Hronov 2007. Za tři roky měla hra 30 repríz a nyní přichází její derniéra. Diváci mohou znovu ocenit režijní práci Jana Julínka a výkony představitelů 28. února 2010 v 19 hodin v Sokolovně. Zhlédnou nejaktuálnější verzi i nejnovější herecké obsazení inscenace 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři).
Divnice žijí společensky

Divnice žijí společensky

26.02.2010
V místní části Divnice si obyvatelé umí zpestřit život. Příkladem je místní klub seniorů, jehož členové se pravidelně scházejí při besedách, společně oslavují svá jubilea a v loňském roce uspořádali také několik akcí pro veřejnost. Letos už mají za sebou pořádání třetího Metlového bálu. Ke konání posloužily prostory bývalé školy, které byly patřičně vyzdobené a přizpůsobené zábavě, která v doprovodu místního hudebního tria plynula až do konce...
Žáci mají nové Školní informační centrum

Žáci mají nové Školní informační centrum

25.02.2010
V Základní škole Vlára bylo dnes slavnostně otevřeno nové informační středisko vybavené knihovnou a počítačovou technikou. Zařízení bude napomáhat jak ve výuce tak i v mimoškolní činnosti k vyhledávání a zpracovávání informací a k samostatnému studiu.
Vybavení Školního informačního centra je hrazeno z projektu, který získal podporu EU. Ředitel školy Petr Navrátil a zástupci tříd přijali gratulaci od starosty města Jaroslava Končického a od hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka a společně symbolickým přestřižením pásky uvedli nové centrum v život.
Únor a březen - do Sokolovny...

Únor a březen - do Sokolovny...

25.02.2010
Čilý ruch ve slavičínské Sokolovně od počátku tohoto roku neutichl, ba stále víc nabírá na obrátkách.
Páteční Reprezentační ples Gymnázia Jana Pivečky bude sice posledním plesem sezony, ale hned v sobotu mají svůj karneval děti. Pomyslnou výhybku přehodí v neděli divadlo SemTamFór předvedením derniéry hry 1+1=3 a naladí tak diváky k návštěvě nastávajícího divadelního festivalu Valašské křoví....
Více v datech "Kalendáře akcí v Sokolovně"
Čtenáři pobesedovali s regionálním autorem

Čtenáři pobesedovali s regionálním autorem

24.02.2010
Svým vypravěčským uměním zaujal včera milovníky literatury regionální spisovatel Radomil Kopp z Luhačovic. Obecenstvu zcela zaplněného sálku Záložny představil své dva autobiografické romány Sametové ovečky a Hostinští z Baťova. Tematika doby normalizace i „post - ;sametu“ posluchače zaujala, v diskuzi zahrnuli autora spoustou otázek, které byly beze zbytku zodpovězeny.
Radomila Koppa, který připravuje další knihu vzpomínek, pozve Městská knihovna Slavičín opět v příštím roce.
Knihovna připravila další setkání se spisovatelem

Knihovna připravila další setkání se spisovatelem

22.02.2010
Na autorské čtení z knihy Hostinští z Baťova spisovatele Radomila Koppa z Luhačovic a besedu nad jeho knihami se mohou těšit milovníci regionální literatury. Městská knihovna tímto zve své hosty na úterní podvečer 23. 2. od 17 hodin do malého sálu restaurace Záložna.
Benago postoupilo do semifinále

Benago postoupilo do semifinále

20.02.2010
Futsalisté Slavičína dvakrát přehráli ve čtvrtfinále play off v Luhačovicích východočeský Náchod, po výsledcích 3:1 a 8:3. V semifinále narazí na Chemcomex Praha, druhou dvojici tvoří Stonava s Poličkou.
Závěrečný turnaj Final Four se hraje 6. a 7. března ve Zruči nad Sázavou. Více na webu ČFSF - www.futsal-salovyfotbal.com

Díky za udržování tradice

Díky za udržování tradice

15.02.2010
Fašankový průvod obdařil o uplynulém víkendu občany veselou náladou a oni na oplátku odměnili chasu tradiční pohostinností.
Finanční sbírka, která je zpravidla součástí obchůzky, byla velice úspěšná a obdarovanými se na základě dohody všech aktérů stanou místní organizace Sdružení handicapovaných Přátelé z lásky, Charita sv. Vojtěcha, Nadace Jana Pivečky, Městská nemocnice a Speciální škola v Hrádku.

Za vstřícnost děkují pořadatelé MO Český svaz žen Slavičín a Sbor dobrovolných hasičů Slavičín.
Masopust, masopust...

Masopust, masopust...

12.02.2010
Tradice oslavy masopustu je udržována na celém našem Valašsku. A právě zítřejší sobota bude patřit masopustnímu veselí i na Slavičínsku. Pestrými průvody masek ožijí okolní obce, návsi v Nevšové, Divnicích i v Hrádku, stejně tak se "maškary" objeví i v ulicích města Slavičína.
Hlavními organizátory fašanků, jak se masopustnímu veselí u nás říká, jsou zpravidla členové z řad dobrovolných hasičů. Bujarou náladu dovedou až k závěrečným tanečním veselicím, na něž jsou tímto všichni občané srdečně zváni.
Nic sa nás, ludé, nelekajte, masopustního veselí si s nama užijte...!
Nová kuželna posloužila o prázdninách dětem

Nová kuželna posloužila o prázdninách dětem

12.02.2010
Slavičínští kuželkáři poskytli počátkem února prostory zrekonstruované kuželny dětem, které trávily jarní prázdniny při místním domě dětí. Sportovci dětem předvedli svoje umění a umožnili jim si tento sport vyzkoušet.
Kdo ví, možná, že právě mezi nimi je náš budoucí šampion.
Cestující, opravte si v jízdním řádu autobusů

Cestující, opravte si v jízdním řádu autobusů

08.02.2010
Dle informace Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje dochází od 7. 3. 2010 ke změnám na těchto autobusových linkách:

Linka č. 820345 Slavičín, Lukšín - Bojkovice, žel. st.:
uspíšení spoje 21 o 25 minut
(nově: odjezd ze Slavičína v 9.00 hod., příjezd do Bojkovic, žel. st. v 9.40 hod. Přípoj v Bojkovicích na vlak Os 4336 do Uherského Hradiště, odjezd vlaku z Bojkovic v 9.45 hod.

Linka č. 820345 Bojkovice, žel. st. - Slavičín, Lukšín:
uspíšení spoje 44 o 40 minut
(nově: odjezd z Bojkovic v 8.40 hod., příjezd do Slavičína, Lukšín v 9.20 hod. Přípoj v Bojkovicích od vlaku Os 4333 z Uherského Hradiště, příjezd vlaku do Bojkovic v 8.34 hod.

Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s. r. o., Zlín, tel. 577 052 210, mobil 731 625 597.
Harmonogram svozu komunálního odpadu na rok 2010

Harmonogram svozu komunálního odpadu na rok 2010

08.02.2010
Směsný komunální odpad se ve Slavičíně v letošním roce sváží následovně:

v sudé týdny
pondělí - ; Slavičín-firmy, Hrádek-bytovky a Nevšová
úterý - ; Slavičín-sídliště Vlára a Malé Pole

v liché týdny
pondělí - ; Slavičín-sídliště Vlára a Malé Pole, Slavičín - ;bytové družstvo, Hrádek a Divnice
úterý - ; Slavičín mimo sídliště
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 161 starší
load