Aktuality

V sobotu bude uctěna památka obětem a hrdinům

V sobotu bude uctěna památka obětem a hrdinům

30.04.2010
Klub vojenské historie Slavičín Vás zve veřejnost k účasti na vzpomínkových akcích u příležitosti 65. výročí konce války.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARMY PARKU SLAVIČÍN (areál bývalých kasáren Sokolovo) představí v sobotu 1. května od 14 do 18 hodin otevření stálých expozic SPECIÁLNÍ VÝROBY NA VALAŠSKU a VŠEVOJSKOVÉ MUZEUM. V areálu polního tábora ČSLA proběhnou ukázky techniky, výzbroje, výstroje, ukázky činnosti kynologického klubu Slavičín, Airsoft KVH a bojová ukázka spřáteleného KVH.

Uctění památky obětí světových válek a vzpomínková jízda autokolony k pomníkům:
8.30 - pomník rumunských vojáků Rudimov
9.00 - hřbitov Slavičín
10.00
- pomník rumunských vojáků Lipová
- pomník posádky IL - ; 2 u Loučky
- Národní kulturní památník Ploština
- památník rodiny Valčíků Smolina
- pomník popravených slovenských vojáků v Březině u Valašských Klobouk
13.00 - pomník padlých Hrádek
Tajemství a krása horských štítů

Tajemství a krása horských štítů

28.04.2010
Fotografie z výstupu na nejvyšší hory v Evropě Mont Blanc a Elbrus představí jejich autor Lubomír Floreš v prostorách Městského infocentra ve Slavičíně během následujícího měsíce. Výstava potrvá do konce měsíce května.


ZUŠ Slavičín pořádá benefiční koncert pro slavičínskou nemocnici

ZUŠ Slavičín pořádá benefiční koncert pro slavičínskou nemocnici

28.04.2010
Smíšený pěvecký sbor Cantare při ZUŠ Slavičín, o. s., ve spolupráci s Římskokatolickou farností Slavičín pořádá 2. května v 19 hodin v chrámu svatého Vojtěcha ve Slavičíně BENEFIČNÍ KONCERT, v němž účinkují:
Kateřina Fojtů - ; mezzosoprán
Eliška Münsterová - ; soprán
Kateřina Oškerová Machovská - ; mezzosoprán
Barbora Durďáková - ; klarinet
MgA. Lucie Fišerová, Hana Durďáková - ; klavír
Smíšený pěvecký sbor Cantare řídí Anna Frajtová.

Dobrovolné vstupné bude věnováno Městské nemocnici Slavičín.
Sejdeme se na jarmarku

Sejdeme se na jarmarku

25.04.2010
Nedělní ráno 25. dubna je skutečně jarní. Jasné nebe a teplé slunce volají k procházce - a to nejen do přírody... dnes je přece ve městě tradiční Svatovojtěšský jarmark!
Vezměte proto děti a celou rodinu a přijďte, vždyť je to jednou za rok. Program právě začíná!

Sledujte Horní náměstí on line: http://www.codelassousede.eu/
Ženy, přidejte se také do soutěže o pohár!

Ženy, přidejte se také do soutěže o pohár!

23.04.2010
V sobotu, 24. 4. 2010 odpoledne se ve sportovní hale a kuželně ve Slavičíně sejdou ty ženy, které se rozhodly si zasportovat a hlavně se pobavit, a to v rámci soutěže SLAVIČÍNSKÝ TROJBOJ ŽENSKÝCH DRUŽSTEV. Pokud budete mít chuť a čas, přijďte fandit a třeba se i přidat.
Nejšikovnější družstvo si odnese trofej, protože v této soutěži se bojuje o pohár města Slavičína.
Maminky s dětmi mají své zázemí

Maminky s dětmi mají své zázemí

23.04.2010
Houf dětí a děťátek v doprovodu svých rodičů přivítal včera s nadšením otevření Mateřského centra ve Slavičíně. O jeho zřízení se zasloužili především sami rodiče, zvláště však maminky, které se shodly na představě, jak lze smysluplně trávit společný čas s dětmi. Jejich projekt se setkal s pochopením u vedení Základní školy Vlára, jejíž prostory budou rodinám k dispozici třikrát týdně, na činnost získalo centrum finanční podporu z grantů města Slavičína a od Nadace Jana Pivečky, řada dalších sponzorů přispěla k pořízení mobiliáře a drobných pomůcek.
Svatovojtěšský jarmark se rozjede v neděli

Svatovojtěšský jarmark se rozjede v neděli

23.04.2010
Město Slavičín připravilo na 25. dubna již čtrnáctý jarní Svatovojtěšský jarmark na slavičínském Horním náměstí. Podobně jako v loňském roce je ve spolupráci s Českým svazem chovatelů Hrádek připravena výstava domácího zvířectva. Nebude chybět ani program provázející tradiční trhy: vystoupení slovenského souboru z Horné Súče, ukázka lidových řemesel - kovář, košíkáři, pro děti jsou připraveny hry a kvízy i jiná lákadla včetně voňavého a chutného občerstvení. Závěr programu bude patřit vystoupení dechové hudby Dúbravanka, trhy budou ukončeny v 17 hodin.
Ochránci vyčistili studánku

Ochránci vyčistili studánku

22.04.2010
V režii místní organizace Českého svazu ochránců přírody se uskutečnila v neděli 18. dubna vycházka ze Slavičína do Lipové s cílem provedení tradičního otvírání studánek".

Pramen tzv. sirčice v Lipové byl za účasti zhruba padesáti příznivců vyčištěn a verši a zpěvem bylo uprostřed háje přivítáno jaro.
Potulná pohádková země v městské knihovně

Potulná pohádková země v městské knihovně

20.04.2010
Kdo se chce alespoň na chvilku ocitnout v pohádkové říši fantazie a pokochat se zajímavou uměleckou tvorbou, může navštívit výstavu originálních loutek známé výtvarnice a spisovatelky Vítězslavy Klimtové, instalovanou od 20. dubna v Městské knihovně Slavičín. Výstava je určena malým i velkým obdivovatelům výtvarného umění, zvláště děti se mohou těšit na vyprávění o osudech jednotlivých pohádkových postaviček. „Potulná pohádková země“ je k vidění v půjčovní době knihovny, která se těší na setkání s Vámi.
Bude otevřeno Mateřské centrum Slavičín

Bude otevřeno Mateřské centrum Slavičín

20.04.2010
Nové Mateřské centrum Slavičín zahájí svoji činnost v prostorách Základní školy - I. stupeň v ulici K Hájenkám.
Už na následující měsíc květen jsou na každý týden v úterý, ve středu a čtvrtek připraveny konkrétní naučné i rekraeační aktivity pro maminky s dětmi. Jedná se například o zábavné cvičení, zpívání a tvoření pro děti, zajímavé besedy a přednášky pro maminky, kosmetické poradny apod.
Mateřské centrum zve širokou veřejnost na slavnostní otevření centra ve čtvrtek v 10.30 hodin ve zmíněných prostorách ZŠ Vlára.
Kam o víkendu? Vyberte si...

Kam o víkendu? Vyberte si...

16.04.2010
V neděli 18. 4. 2010
Turistický výlet - s Klubem českých turistů ze Slavičína na Haluzice - ; Újezd - ; Vysoké Pole - ; Ploština - ; Drnovice, délka trasy 21 km. Odchod v 7 hodin od turistické mapy u radnice, předpokládaný návrat autobusem ve 13.20 hodin.
Otvírání studánek - s MO ČSOP vycházkou ze Slavičína do Lipové. Odchod ve 13 hodin od aut. zastávky u radnice.
Nebude-li pršet, nezmoknem a Zdrávi došli...
Smutek za oběti letecké havárie

Smutek za oběti letecké havárie

15.04.2010
Z rozhodnutí vlády ČR jsou dny 17. a 18. dubna 2010 vyhlášeny dny smutku na uctění památky obětí havárie polského vládního letu, při kterém v sobotu 10. dubna 2010 zahynul polský prezident Lech Kaczyński s manželkou a další desítky vrcholných představitelů státu, armády a veřejného života.
Vláda rozhodla o stažení vlajek na půl žerdi a vyzvala všechny obyvatele České republiky, aby dne 17. dubna 2010 v poledne minutou ticha uctili památku tohoto neštěstí. Vláda dále doporučila organizátorům všech kulturních a sportovních akcí připadajícím na tyto dny, aby zvážili vhodný způsob uctění památky obětí tohoto neštěstí.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 [...] 165 starší
load