Aktuality

Město vylepšuje informační systém prostřednictvím dotace EU

Město vylepšuje informační systém prostřednictvím dotace EU

22.06.2009
Město Slavičín připravilo projekt na využívání informačních technologií. Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.
Připravuje se mimo jiné rozšíření a rekonstrukce datové sítě města včetně připojení Radnice na optický kabel, bude realizován video-konferenční systém. Kamery budou on-line snímat veřejná prostranství a riziková místa a mají tak přispět ke zvýšení bezpečnosti obyvatel a k ochraně veřejného majetku vysíláním obrazového zpravodajství přes internet.
O dalších připravovaných novinkách více v uvedeném článku Čo robíš, sused...
Blíží se první noc prázdnin, tentokrát mimořádná

Blíží se první noc prázdnin, tentokrát mimořádná

22.06.2009
Občanské sdružení Musica Minore srdečně zve na První noc prázdnin aneb Čtvero ročních dob s Musicou Minore a pěveckým sborem Cantare.
Přijďte posedět při hudbě na nádvoří slavičínského zámku v pátek 26. června v 19 hodin. Uslyšíte “Čtveráky” A. Vivaldiho, spirituály, lidovky a jiné hity.
Těší se na Vás profesionální komorní soubor složený z mladých muzikantů z našeho kraje, kteří věří, že ve Slavičíně má klasická hudba stále své pevné místo.
Jerevan dosáhl skvělého úspěchu

Jerevan dosáhl skvělého úspěchu

21.06.2009
Futsalistům Jerevanu se podařilo podruhé vyhrát mezinárodní turnaj. Teiko cup v Hluku je jeden z největších turnajů u nás, v letošním II. ročníku startovalo 54 týmů. Mužstvo si odvezlo finanční prémii 20 000 Kč a hromadu dalších ocenění. Radek Tyl byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje a navíc
- pokud Jerevan vyhraje turnaj i potřetí, může v příštím roce dosáhnout na další finanční bonus. Více na http://teikocup.wz.cz/.
Městské koupaliště je již otevřeno

Městské koupaliště je již otevřeno

19.06.2009
Služby města Slavičína, provozovatel městského koupaliště, oznamují zahájení letošní sezóny od 20. června.
Po celé léto bude otevřeno denně od 10 do 18.30 hodin, večerní koupání od 19 do 21 hodin.
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč (od 15. hodiny 15 Kč a 7 Kč), děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupné na večerní koupání: 20 Kč.
Lze si jen přát krásné počasí.
Studenti slavičínských škol se zapsali do pamětní knihy města

Studenti slavičínských škol se zapsali do pamětní knihy města

18.06.2009
Žáci a studenti ze všech šesti slavičínských škol, kteří byli vybráni jejich pedagogy, převzali od vedení města poděkování za odvedenou práci ve školním roce 2008-2009.
Za jejich sportovní i studijní výsledky, mimořádné aktivity a zásluhy při reprezentaci své školy a města v nejrůznějších oborech obdrželi od města malý dárek. Na upomínku této události pak do pamětní knihy města Slavičína přibylo 25 nových jmen s podpisy.
Další absolventi opouštějí ZUŠ Slavičín

Další absolventi opouštějí ZUŠ Slavičín

18.06.2009
Základní umělecká škola Slavičín uspořádala na Radnici výstavu prací Natálie Nepovímové, Veroniky Šuráňové, Jiřího Ščuglíka, Michaely Vašíčkové, Tomáše Viktorina a Ondřeje Hájka - žáků, kteří letos ukončili studium na slavičínské ZUŠ.
Gratulaci k absolutoriu prvního stupně výuky v oboru přijali od svých pedagogů, rodičů i od veřejnosti.
Výstavu je možné navštívit v průběhu měsíce června.
Rekonstrukce vedení NN v ulici Hrádecká

Rekonstrukce vedení NN v ulici Hrádecká

18.06.2009
Společnost E.ON Distribuce, a. s., upozorňuje zejména vlastníky nemovitostí, že v termínu od 15. června do 28. srpna letošního roku bude provádět prostřednictvím společnosti MOEL, s. r. o., rekonstrukci vedení NN v ulici Hrádecká, a to od čp. 16 v Hrádku (prodejna kol) po čp. 8 ve Slavičíně (ZŠ Malé Pole).
Slavičínští fotbalisté postoupili do III. ligy

Slavičínští fotbalisté postoupili do III. ligy

17.06.2009
Sportovní veřejnosti jistě neunikla zpráva, že fotbalisté FC TVD Slavičín vyhráli svoji divizní skupinu a postoupili do III. ligy, což historie slavičínského fotbalu nepamatuje.
V nastávající sezóně tak budou Slavičané hrát MSFL, a to například proti Frýdku-Místku, Břeclavi, Znojmu či Kroměříži.
Video z postupových oslav najdete na
http://www.regionvalassko.cz/aktuality_zobraz.php?lang=1&id=287&akt=2922&page=1
Den otevřených dveří Obvodního oddělení PČR

Den otevřených dveří Obvodního oddělení PČR

17.06.2009
Územní odbor vnější služby Zlín, Obvodní oddělení Slavičín - ; Oblastní ředitelství služby cizinecké policie Brno, Inspektorát cizinecké policie Zlín se sídlem ve Slavičíně Vás zvou na Den otevřených dveří Obvodního oddělení PČR Slavičín a Inspektorátu cizinecké policie Zlín se sídlem ve Slavičíně. Koná se v pátek 19. června v době od 9 do 13 hodin, a to v rámci oslav Dne Policie České republiky.
Program: prohlídka obvodního oddělení, seznámení s policisty OOP a ICP, výstava policejní techniky (včetně nejnovějších vozidel) pořádkové policie a inspektorátu cizinecké policie, prezentace OOP a ICP, setkání bývalých policistů OOP Slavičín.
Pod školní pokličkou

Pod školní pokličkou

17.06.2009
Základní škola Slavičín - Vlára zve širokou veřejnost na školní hrátky s názvem POD ŠKOLNÍ POKLIČKOU, a to ve středu 24. června 2009 v 17 hodin v Sokolovně.
Následující nedělní procházka parkem bude s hudbou

Následující nedělní procházka parkem bude s hudbou

15.06.2009
Tradiční Evropský svátek hudby připadá na den 21. června a slavit jej budou muzikanti a jejich posluchači i ve Slavičíně. Na altánku v zámeckém parku zahrají od 14 hodin JIMMYC & Bluesdragons (Londýn), BABOLAM (Zlín), APARTY (Slavičín a okolí) a CHORÝ KÔŇ (Slavičín, Bojkovice), a to v režii o. s. UnArt a za finanční podpory města Slavičín.
Slavičánek sklidil v Plzni velký aplaus

Slavičánek sklidil v Plzni velký aplaus

15.06.2009
Dětský národopisný soubor Slavičánek, který se představil o uplynulém víkendu na 13. Mezinárodním folklorním festivalu CIOFF "PLZEŇ 2009", s velkým ohlasem reprezentoval svoji školu ZŠ Vlára Slavičín a svoje město.
Svým vystoupením na plzeňském náměstí děti ohromily publikum v konkurenci dalších perel mezi folklorními soubory z Plzně, Karlových Varů, Dobřan, Rokycan, Uherského Brodu, ale i ze Slovenska, Polska, Chorvatska, Japonska a Tchajwanu.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 [...] 167 starší
load