Aktuality

Putování slavičínskou historií mělo své příznivce bez ohledu na počasí

Putování slavičínskou historií mělo své příznivce bez ohledu na počasí

29.05.2009
Čtvrtý ročník Literárně historických toulek pořádaných Městskou knihovnou a Domem dětí a mládeže ve Slavičíně si i přes klimatickou nepřízeň našel ve středu 27. května početnou skupinu dětských i dospělých zájemců. Ti měli možnost netradiční sondy do místních dějin formou zábavných aktivit, soutěží a také prostřednictvím dobrodružné výpravy za tajemstvím Horákovy vily. Zde Toulkám popřál hodně zdaru do příštích let i starosta města Slavičín Ing. Jaroslav Končický. Vrtkavé počasí nakonec dovolilo účastníkům udělat příjemnou tečku za celou exkurzí v podobě posezení u táboráku a zaslouženého občerstvení na zahradě Domu dětí a mládeže. Všichni „cestovatelé minulostí“ poté obdrželi Průkaz správného Slavičana jako upomínku na akci.
Město zve k zábavnému programu s pivní ochutnávkou

Město zve k zábavnému programu s pivní ochutnávkou

28.05.2009
V sobotu 30. května pořádá město Slavičín tradiční májovou přehlídku amatérské zájmové činnosti. Letos bude program obohacen o spolupráci se soukromými subjekty. Kromě sportovních soutěží v kuželkách a v kopané, přehlídky hasičské techniky a další zábavy včetně produkcí rockové i dechové hudby, se návštěvníci potěší ochutnávkou produktů několika pivovarů. Celý areál zámeckého parku, kde se tato Park párty koná, bude po celý den veřejnosti volně přístupný.
Jste srdečně zváni za každého počasí!
Do sbírek městského muzea přibyl nový nález

Do sbírek městského muzea přibyl nový nález

26.05.2009
Bronzová sekerka a kopí z období tzv. lužické kultury přibližně 1200 let př. n. l.) nalezl občan Slavičína. Exponáty, které představují zručnou práci našich předků, jsou vystaveny v expozici archeologie Městského muzea ve Slavičíně. Muzeum je pro veřejnost otevřeno ve středu a v pátek od 13 do 16 hodin a v neděli od 14 do 17 hodin.
Pozvánka na historické toulky

Pozvánka na historické toulky

26.05.2009
Všichni, kteří chtějí poznat zblízka známé pamětihodnosti našeho města i jeho méně známá místa opředená tajemstvím zašlých věků, se mohou ve středu 27. 5. zapojit do již 4. ročníku exkurze s názvem Literárně historické toulky Slavičínem.
Děti i dospělé čeká během Toulek zábavný program zakončený občerstvením a posezením u táboráku. Akce startuje ve 14.00 hodin od Domu dětí a mládeže. Na Vaši účast se těší pořadatelé: Městská knihovna a Dům dětí a mládeže ve Slavičíně!
SemTamFór v pětici nejlepších inscenací ČR

SemTamFór v pětici nejlepších inscenací ČR

25.05.2009
V sobotu 23. května se divadlo SemTamFór zúčastnilo Národní přehlídky činoherního a hudebního divadla pro dospělé Divadelní Děčín 2009. Ve dvacítce inscenací, které postoupily z krajských přehlídek, získala slavičínské inscenace Benátky pod sněhem ocenění za herecký výkon Lei Koncerové, režii Milana Jančeka a Cenu za celkové vyznění inscenace. Kromě těchto ocenění byla tato inscenace divadla SemTamFór (společně s dalšími třemi doporučenými a jednou nominovanou inscenací) doporučena do programu Jiráskova Hronova 2009. Tím se slavičínské Benátky pod sněhem zařadily mezi 5 nejlepších inscenací neprofesionálních divadel v České republice v divadelní sezóně 2008/2009.
Během tohoto týdne bude na stránkách www.semtamfor.cz zobrazena fotodokumentace z Děčína.
Slavičínský bajkap opět s velkou účastí

Slavičínský bajkap opět s velkou účastí

25.05.2009
Pivečkův lesopark byl v neděli dějištěm čtvrtého ročníku závodu horských kol - Slavičínského bajkapu. Závodníků bylo více než osmdesát, dlužno dodat, že závod proběhl za krásného počasí a bez úrazu.
Na pořádání tohoto sportovního dne se podíleli slavičínský VeloClub, Dům dětí a mládeže Slavičín a hlavní pořadatel město Slavičín za finančního přispění Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje a Nadace Děti-kultura-sport. Ceny šťastným vítězům předával starosta města Slavičín Jaroslav Končický a člen Rady Zlínského kraje Josef Slovák.
Výsledky a foto v příloze.
Čtvrtý ročník Slavičínského bajkapu se jede v neděli

Čtvrtý ročník Slavičínského bajkapu se jede v neděli

21.05.2009
Slavičínský cyklistický oddíl VELO-CLUB ve spolupráci s městem Slavičín pořádají v neděli 24. 5. oblíbený závod horských kol pro zdatné i méně zdatné cyklisty. Závod je veden zčásti Pivečkovým lesoparkem, zčásti asfaltovou cestou tzv. staré nevšovské. V loňském roce se závodu účastnilo na osmdesát závodníků. Také letos očekávají pořadatelé účast ve všech kategoriích. Pro vítěze jsou připraveny ceny od města Slavičín, doprovodné soutěže připravil Dům dětí a mládeže. Start je stanoven na 13.30 hodin v Pivečkově lesoparku. Tato tradiční akce získala také podporu od Zlínského kraje a Nadace děti-kultura-sport.
Žáci výtvarného oboru ZUŠ Slavičín vystavují na radnici

Žáci výtvarného oboru ZUŠ Slavičín vystavují na radnici

19.05.2009
V pondělí byla ve výstavních prostorách slavičínské radnice zahájena výstava výtvarných prací žáků Základní umělecké školy ve Slavičíně. Výstava kreseb, malby i trojrozměrných výrobků z keramiky či z papíru, která zde potrvá do 29. května, je směřována k připomenutí letošního 30. výročí založení školy.
Výměna řidičských průkazů - upozornění

Výměna řidičských průkazů - upozornění

19.05.2009
Vlastníte řidičský průkaz? Zkontrolujte si datum jeho vydání. Někteří řidiči jsou totiž povinni si průkazy vyměnit, a to:
řidičské průkazy vydané od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. prosince 2010 a
řidičské průkazy vydané od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. prosince 2013!
Další informace získáte na internetových stránkách Ministerstva dopravy ČR http://www.mdcr.cz.
Pohár starosty putoval do Vlčnova

Pohár starosty putoval do Vlčnova

18.05.2009
V sobotu 16. května se na kurtech za Sokolovnou odehrál již IX. ročník poháru starosty města Slavičín v nohejbalu trojic. I přes nepřízeň počasí se sjelo do Slavičína šestnáct týmů. První místo vyhrál a pohár získal Nohejbalový klub Vlčnov - ; Vlastimil Podškubka, Roman Hruboš a Jaroslav Pavelčík, druhé místo vybojovalo mužstvo JÁ-TY-ON Bohuslavice n/Vláří - ; Richard Ťulpa, Petr Sloboda a Michal Smolík a na třetím místě se umístil NK ABSINTH Slavičín - ; Josef Indra, Petr Vitásek, Martin Liška a Lukáš Honzejk.
Akci uspořádalo město Slavičín za podory Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje.
Pozvánka na divadlo na hradě v Brumově

Pozvánka na divadlo na hradě v Brumově

15.05.2009
Richard III., poslední anglický král z rodu Yorků, vyrostl uprostřed Války růží, stal se také jedním z jejích nejaktivnějších účastníků. V pozdější tradici žil jako krvežíznivý netvor a podle ní je líčen i v Shakespearově tragédii. Pod režijním vedením Jakuba Špalka uvede tuto hru na spodním nádvoří brumovského hradu v pátek 22. a v sobotu 23. května od 20.30 hodin divadelní spolek Kašpar z Prahy.
Obsazení: Milena Steinmasslová, Jan Potměšil, Bořivoj Navrátil a další.
Předprodej vstupenek je v infocentru v Brumově na Podzámčí, tel. 577 330 138.
Na sobotu si přejme pěkné počasí

Na sobotu si přejme pěkné počasí

15.05.2009
Z přechodného ochlazení a dlouho očekávaného deštivého počasí mají v těchto dnech neskrývanou radost především zahrádkáři. Pokud však v sobotu 16. května vydrží počasí bez deště, budou zase potěšeni především aktéři venkovních akcí. U Sokolovny se koná devátý ročník turnaje v nohejbale O pohár starosty, který pořádá město Slavičín s za finanční spolupráce Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje, a v Pivečkově lesoparku se bude konat osmý ročník soutěže s branně-zdravotnickou tématikou Helpíkův pohár, který pořádá Nadace Jana Pivečky. Veřejnost je k účasti na těchto akcích srdečně zvána.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 [...] 165 starší
load