Aktuality

Město podalo návrh na udělení státního vyznamenání Janu Pivečkovi

Město podalo návrh na udělení státního vyznamenání Janu Pivečkovi

26.03.2009
Zastupitelstvo města Slavičín rozhodlo o podání návrhu na udělení státního vyznamenání - ; Řádu T. G. Masaryka za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a humanity - slavičínskému rodákovi Janu Pivečkovi. Státní vyznamenání uděluje prezident republiky na doporučení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Obdobný návrh byl městem podán také v roce 2006, bohužel však tenkrát neúspěšně.
Městské nemocnici ve Slavičíně byla přidělena dotace

Městské nemocnici ve Slavičíně byla přidělena dotace

26.03.2009
Výbor regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Střední Morava přidělil dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Morava na projekt Zkvalitnění následné péče v Městské nemocnici Slavičín. Realizací projektu dojde k výraznému zlepšení poskytované zdravotní péče, vyšší komfort obsluhy a příjemnost a bezpečnost prostředí. Více v článku starosty města ing. Končického.
Shakespearova hra na prknech slavičínské Sokolovny

Shakespearova hra na prknech slavičínské Sokolovny

26.03.2009
Divadelní hru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské představí slavičínskému publiku Divadlo DRH - soubor ochotníků z celé republiky. Představení 3. dubna 2009 v 19.00 hodin ve slavičínské Sokolovně pořádá DS SemTamFór za podpory města Slavičína. Vstupné 50 Kč.
Informace k podání daňového přiznání

Informace k podání daňového přiznání

26.03.2009
Finanční úřad v Luhačovicích bude v době výběru daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2008, poskytovat veřejnosti informace a nezbytnou součinnost potřebnou k řádnému splnění podání daňového přiznání. Služba bude zahrnovat zejména distribuci daňových přiznání, poskytnutí základních informací k vyplnění daňových přiznání a převzetí daňových přiznání a případnou kontrolu jejich formální správnosti.

Na Městském úřadě ve Slavičíně (kancelář č. 208 v přízemí budovy radnice) bude služba poskytnuta:
- dne 20. března 2009, tj. v pátek, v době od 8.00 do 16.00 hodin.
- dne 26. března 2009, tj. ve čtvrtek, v době od 8.00 do 16.00 hodin.

Výzva k úhradě za svoz a likvidaci komunálního odpadu

Výzva k úhradě za svoz a likvidaci komunálního odpadu

26.03.2009
Odbor životního prostředí a správy majetku Městského úřadu Slavičín upozorňuje občany, kteří dosud neprovedli úhradu za svoz a likvidaci komunálního odpadu v souladu s obecně závaznou vyhláškou města Slavičín č. 2/2003, o nakládání s komunálním a stavebním odpadem, aby tak učili nejpozději do 31. března 2009. Pytle na směsný odpad a známky na popelnici pro rok 2009 lze zakoupit na Městském úřadě Slavičín, odbor ŽPSM, I. poschodí, dveře č.306, Ing. Šenkeříková.
Slavičínští modeláři zvou na soutěžní výstavu

Slavičínští modeláři zvou na soutěžní výstavu

23.03.2009
Klub modelářů Slavičín a Dům dětí a mládeže ve Slavičíně pořádají letos už 9. ročník modelářské soutěže Slavičínský Šikula, 5. ročník Slavičínského Wyhazováku a 5. ročník Slavičínkého Zoubku.
Ve dnech 27. - 29. března 2009 v sále Sokolovny ve Slavičíně budou soutěžit modeláři v mnoha kategoriích. Diváci mohou obdivovat modely letadel, bojové i civilní techniky, figury, diorámata i architekturu z plastu, papíru. Součástí bude možnost nákupu modelů a modelářských potřeb, modelářská burza, ukázka RC modelů, airsoft, paintball, ukázka zbraní, vojenské techniky KVH Slavičín. Letošní ročník se koná pod záštitou předsedy Svazu letců ČR plk. Ing. Stanislava Filipa, akce se koná s finannčním přispěním města Slavičína.
Starosta města přijal čestné dárce krve

Starosta města přijal čestné dárce krve

21.03.2009
U příležitosti 90. výročí Českého červeného kříže pozval starosta Slavičína Ing. Jaroslav Končický občany, kteří darovali již více než padesátkrát bezplatně krev. Na snímku jsou dárci Pavel Hrubčín, Miloslav Kafka, Petr Koběrský, František Kovařík, Ladislav Musil, Josef Pešek a Lubomír Procházka, kteří se setkání se starostou města a MUDr. Liborem Palkovským, ředitelem Městské nemocnice Slavičín na slavičínské radnici zúčastnili a převzali zde zasloužené poděkování.
Charitativní koncert pro školu již dnes večer

Charitativní koncert pro školu již dnes večer

20.03.2009
Studentky maturitního ročníku Gymnázia Jana Pivečky Slavičín pořádají charitativní koncert, jehož výtěžek věnují na dobudování počítačové učebny pro žáky Základní školy praktické a Základní školy speciální ve Slavičíně-Hrádku.
V programu vystoupí cimbálová muzika Klobučánek, Manteca - hudební skupina při Gymnáziu J. Pivečky, skupiny H. U. P. a My Quartet. Koncert se koná v pátek 20. března v 18.30 hodin v Sokolovně.
Neplatiče nájmu čeká vystěhování z bytu

Neplatiče nájmu čeká vystěhování z bytu

16.03.2009
Další neplatící nájemník byl exekutorem vystěhován z městského bytu. Rodina byla na základě rozsudku Okresního soudu ve Zlíně vystěhována bez náhrady bytu. Proti dotyčným je ještě zahájeno exekuční řízení na vymáhání dlužné částky. V případě, že se nedohodnou na splátkách, bude jim zabaven zbývající majetek, případně strhávány částky z příjmu. Jelikož je ze strany města Slavičín podáno více žalob na soudní vystěhování, apeluje vedení společnosti BTH Slavičín, spol. r. o., která má byty ve správě: "Snažte se věci řešit včas, kdy je ještě prostor pro řešení, protože příchodem exekutora již vše končí."
Valašské Křoví odstartovalo letošní divadelní sezonu

Valašské Křoví odstartovalo letošní divadelní sezonu

16.03.2009
SemTamFór se opět úspěšně zhostil pořádání tradiční divadelní přehlídky. A nejen to. Vítěznou inscenací přehlídky se totiž staly domácí premiérové Benátky pod sněhem Gillese Dyreka v režii Milana Jančeka, které postupují na národní přehlídku Divadelní Děčín 2009.
Na nových stránkách souboru www.semtamfor.cz se dozvíte více o festivalu a také o chystaných inscenacích. Už 3. dubna do Slavičína zavítá Divadlo ochotníků z celé České republiky s inscenací na motivy hry W. Shakespeare Sen noci svatojánské Noc v čase Slunovratu. O dva týdny později, 17. dubna, mohou diváci zhlédnout vítězný SemTamFór a Benátky pod sněhem Gillese Dyreka a z profesionálních divadel to bude 8. května Dvacet tisíc mil pod mořem Divadla A. Dvořáka z Příbrami. DS SemTamFór se na Vás těší.
Jízdní řády vlaků budou po tři měsíce změněny

Jízdní řády vlaků budou po tři měsíce změněny

16.03.2009
České dráhy upozorňují své zákazníky na úpravy jízdních řádů po dobu opravy mostu ve Starém Městě. Výluka na železniční trati Staré Město u U. H. - ; Uherské Hradiště bude po tři měsíce nahrazena autobusy. V souvislosti s provozem autobusů rovněž budou omezeny některé služby (zvýšená přeprava jízdních kol, přeprava invalidů). Větší skupiny cestujících (školní a turistické skupiny apod.) by měly o svém záměru cestovat přes vyloučený úsek informovat České dráhy, aby mohly adekvátně reagovat zvýšením počtu autobusů. Více informací v přiložené zprávě.
Policie ČR varuje před podvodníky, kteří na Zlínsku okrádají seniory

Policie ČR varuje před podvodníky, kteří na Zlínsku okrádají seniory

13.03.2009
O své úspory přišli v průběhu jednoho dopoledne hned dva senioři ze Zlína. Okradli je podvodníci, kteří jim za peníze nechali bezcenné tašky. Záminku na vylákání peněz mají stejnou: starému člověku zdvořile nabídnou odvoz domů. Po cestě tvrdí, že mají někoho velmi nemocného v nemocnici a nutně potřebují peníze. Nemají však čas hledat směnárnu a tak důchodcům nabídnou, že si od nich půjčí české koruny a jako záruku, že se vrátí, jim nechají tašku s větším obnosem eur. Šestaosmdesátileté důchodkyni a devětasedmdesátiletému muži pod touto legendou ukradli 30 a 40 tisíc korun. Pachatelé jezdí v osobních autech, mluvili slovensky. V červeném osobním autě cestuje muž a žena, která má být vysoká asi 160 cm, měla nasazeny brýle s černými obroučkami. V okrovém voze nezjištěného typu byli dva muži ve věku kolem padesáti let, jeden měl tmavě hnědé sako, zlatou kravatu, druhý světlé sako a kšiltovku. Policie varuje všechny starší osoby, aby nedůvěřovaly cizím lidem, byť by vypadali jakkoliv seriózně. Právě díky slušném zevnějšku a dobrému chování slaví podvodníci úspěchy. Je krajně nebezpečné přisednout do auta k někomu neznámému.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 137 138 139 140 141 142 143 [...] 160 161 starší
load