Aktuality

Městská knihovna čte nejmenším

Městská knihovna čte nejmenším

16.05.2008
Dne 15. 5. v odpoledních hodinách zavítali do prostor městské knihovny letos už potřetí rodiče se svými malými ratolestmi, kde prožili pestré odpoledne s četbou a dramatizací pohádkových příběhů i s jejich zosobněnými hrdiny - vodníkem Mokrošosem a skřítkem Nezbedníčkem Popletou (v podání knihovnic). Přestože jarní slunce lákalo spíše k procházkám, děti zapoměly na okolní svět a naplno se ponořily do her a soutěží, jež skýtal program s názvem Rybník plný pohádek. Pro zájem rodičů i dětí se proto uskuteční další zábavné setkání s knihou ve čtvrtek 5. 6. od 15 hodin, na něž Vás srdečně zve Městská knihovna Slavičín. (G. Klabačková)V sobotu O pohár starosty

V sobotu O pohár starosty

14.05.2008
VIII. ročník turnaje v nohejbale se koná tuto sobotu - 17. května. V 8 hodin začnou na víceúčelovém hřišti u Sokolovny zápasy tříčlenných družstev. Do uzávěrky se přihlásilo 18 družstev, čímž vznikl prostor opozdilcům, kteří dosud váhali, a tak se dodatečně mohou přihlásit ještě dvě až čtyři mužstva. Informace: Městské infocentrum, tel. č. 577 342 251. Tato akce získala podporu Zlínského kraje z Fondu mládeže a sportu. (M. Rumplíková)
Svátek matek v Sokolovně

Svátek matek v Sokolovně

12.05.2008
Na tradiční oslavě svátku matek s kulturním programem, který připravilo město Slavičín, obdržely přítomné ženy kytičku od starosty města ing. Jaroslava Končického a místostarosty ing. Pavla Studeníka. Starosta města ve své promluvě poděkoval ženám za zásluhy ve výchově dětí a též za jejich angažovanost ve veřejném životě. (M. Rumplíková)
Pořadatelé Běhu vítězství byli spokojeni

Pořadatelé Běhu vítězství byli spokojeni

12.05.2008
Pořadatel 27. ročníku Běhu vítězství Oddíl atletiky SK Slavičín vyjádřil spokojenost s průběhem letošního závodu. Zatímco loňského běhu se zúčastnilo okolo šedesáti závodníků, letos byl jejich počet o čtyřicítku vyšší. Je zřejmé, že za sedmadvacet let existence tohoto závodu je již v celonárodním povědomí a do Slavičína přicházejí běžci vynikající úrovně. Výsledné pořadí zveřejníme po jejich obdržení od pořadatelů, fotogalerie viz na http://www.slavicinsko.cz/. (M. Rumplíková)
Položili svůj život za naši svobodu

Položili svůj život za naši svobodu

06.05.2008
63 let uplynulo v těchto dnech od osvobození naší vlasti od fašismu a dne 2. května jsme si připomněli osvobození Slavičína rumunskou armádou. Položením kytiček k pamětním deskám ve Slavičíně a jeho místních částech uctili představitelé města památku našich občanů padlých během druhé světové války.
Slavičínský Bajkap absolvovalo na sedm desítek závodníků

Slavičínský Bajkap absolvovalo na sedm desítek závodníků

06.05.2008
Třetího ročníku závodu horských kol v Pivečkově parku se zúčastnil dosud největší počet závodníků. Účast domácích cyklistů mnohonásobně předčil počet reprezentantů z celého Zlínského kraje včetně jednoho účastníka ze Slovenska. Na dobře připravené trati nedošlo k žádnému úrazu, závodníci i diváci mohli díky příhodnému počasí a klidnému prostředí lesoparku příjemně relaxovat. Tato akce byla podpořena finanční částkou z Fondu mládeže a sportu Zlínského kraje. (M. Rumplíková)

Jak bude vypadat skateboardové hřiště

Jak bude vypadat skateboardové hřiště

28.04.2008
Město Slavičín bude realizovat projekt budování skate parku v místě bývalého hokejbalového hřiště ve čtvrti Vlára. Rozhodování o výběru zařízení překážkové dráhy proběhne za součinnosti budoucích uživatelů. Jsou zváni na veřejné projednávání, které se koná 14. května v 16 hodin na Městském úřadě ve Slavičíně. Každý zde bude mít prostor k vyjádření svých názorů a připomínek.
Svatovojtěšskému jarmarku letos přálo ideální počasí

Svatovojtěšskému jarmarku letos přálo ideální počasí

27.04.2008
Slunečná neděle dopřála občanům procházky ulicemi, až několik tisíc návštěvníků jarmarku se vystřídalo v průběhu dne naplněného hlavně hrami pro děti i dospělé. Soutěž o největšího siláka, který přemůže mistra světa, skončila odpoledne předáním vítězného poháru jistému Petrovi z Petrůvky. Po celodenní únavě si mnozí dopřáli dechovku a při posezení na jarmím sluníčku navzájem prodebatovali nejdůležitější události dne. Pořízení velkorozměrného stanu bylo podpořeno Nadací Děti-kultura-sport příspěvkem ve výši 20 000 Kč.
Běh Terryho Foxe se mění na Běh duhové naděje

Běh Terryho Foxe se mění na Běh duhové naděje

27.04.2008
Dům dětí a mládeže připravuje na 8. června Běh duhové naděje, který navazuje na běhy Terryho Foxe. Zastřešuje jej LEVITY (Česká lékařská společnost/Česká onkologická společnost - ; výzkumné pracoviště). Nemění se myšlenka a humanitární poslání běhu.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 162 163 164 165 166 167 168 [...] 170 starší
load