Aktuality

Změna vlakového jízdního řádu

Změna vlakového jízdního řádu

12.12.2020
V neděli 13. prosince 2020 začne platit bude nový jízdní řád na železnici. Přehlednou tabulku s odjezdy ze Slavičína naleznete zde. Nový jízdní řád autobusů bude platit od 1. ledna 2021. Nový dopravce ČSAD Uherské Hradiště, který bude obsluhovat Slavičínsko po Novém roce, bude přijímat i čipové karty společnosti Arriva, a to karty s fotkou i bez fotky. 
Objednávky pálení v pálenici v Hrádku

Objednávky pálení v pálenici v Hrádku

09.12.2020
Město Slavičín obnovuje provoz v Městské pěstitelské pálenici v Hrádku. Objednávat pálení je možné od čtvrtku 10. prosince v době od 8 do 17 hodin, a to výhradně telefonicky na telefonním čísle 732 239 902. Prosíme, nechoďte se objednávat osobně.
Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu

04.12.2020
V pátek 4. prosince odpoledne se rozsvítí vánoční strom na Horním náměstí i u radnice. Letos se však kvůli platným protiepidemickým opatřením koná tato akce bez doprovodného kulturního programu a ohňostroje. Ohňostroj bude odpálen až na Silvestra v 18 hodin.
U radnice bude veřejnosti představen nový slavičínský dřevěný betlém, o němž jste se mohli dočíst v prosincovém čísle Slavičínského zpravodaje. Před radnicí se od 10 do 16 hodin také uskuteční adventní minitrh, který tvoří pět stánků s tradičním vánočním zbožím (jmelí, vánoční dekorace, ozdoby ad.) a historickým stolním kalendářem města Slavičín. U jednoho stánku bude starosta Tomáš Chmela rozlévat Slavimošt do uzavřených kelímků, neboť v současné době není povolena konzumace nápojů a potravin přímo v místě trhu. Za ochutnání Slavimoštu můžete hodit do kasičky dobrovolný příspěvek, kterým podpoříte Městskou nemocnici Slavičín.
Prosíme návštěvníky o dodržování platných hygienických nařízení (roušky, dezinfekce) i omezení shromažďování (max. 50 osob) a rozestupů.
Změny v integrované dopravě Zlínského kraje od 1. 1. 2021

Změny v integrované dopravě Zlínského kraje od 1. 1. 2021

01.12.2020
Se začátkem roku nastanou změny ve autobusové dopravě na území Zlínského kraje. Čipovou kartu společnosti ARRIVA Morava bude možné využívat u všech autobusových dopravců Zlínského kraje. Jízdenku budou moci cestující zaplatit mobilním telefonem, bankovní kartou nebo hotově.
30. 11.: Vláda přijala platná opatření třetího stupně systému PES

30. 11.: Vláda přijala platná opatření třetího stupně systému PES

01.12.2020
Od čtvrtka 3. prosince budou moci za jasně stanovených pravidel otevřít všechny obchody a služby včetně restaurací, heren, sportovišť či koupališť, návštěvníky budou moci do areálů vpustit i zoologické zahrady či muzea a galerie. Za přísných opatření a bez diváků se budou moci rozjet amatérské sportovní soutěže a nově se bude moci na jednom místě shromáždit deset osob uvnitř a padesát osob venku. Ruší se také zákazy nočního vycházení, prodeje v neděli a konzumace alkoholu na veřejnosti. Uzavřeny zůstanou pro veřejnost lanovky a lyžařské vleky.
Knihovna obnoví provoz

Knihovna obnoví provoz

30.11.2020
Od čtvrtka 3. prosince bude obnoven provoz knihovny v obvyklé půjčovní době. Knihovna bude otevřena za dodržení pravidel bezpečného provozu, tj. nošení roušek, dezinfekce rukou, zachování dvoumetrových rozestupů mezi klienty.
Stanovení úředních hodin Městského úřadu Slavičín

Stanovení úředních hodin Městského úřadu Slavičín

23.11.2020
V souladu s usnesením Vlády České republiky ze dne 20. listopadu 2020 č. 1202, jímž bylo orgánům veřejné moci a správním orgánům uloženo přijmout omezující opatření ve vztahu k jejich provozu pro období od 23.  listopadu do 12. prosince 2020, byly stanoveny úřední hodiny Městského úřadu Slavičín následovně:
pondělí a středa vždy od 8 do 10 hodin a od 14 do 17 hodin.
Úřední hodiny prosím využívejte přednostně k vyřizování neodkladných úředních záležitostí. V maximální možné míře využívejte písemného, elektronického nebo telefonického kontaktu se zaměstnanci. Kontakty na jednotlivé zaměstnance jsou uvedeny zde. Mimo úřední hodiny budou klienti (občané) obslouženi pouze po předchozím objednání. Při pobytu v budově radnice je třeba dbát hygienických a epidemických opatření, to znamená dodržovat rozestupy a používat ochranu dýchacích cest a desinfekci. 
Děkujeme za pochopení. 
Městská knihovna zavádí Bezkontaktní balíčkovnu

Městská knihovna zavádí Bezkontaktní balíčkovnu

18.11.2020
Městská knihovna Slavičín zahajuje ve čtvrtek 19. listopadu půjčování knih a ostatních dokumentů formou Bezkontaktní balíčkovny. Zájemci z řad čtenářů knihovny si mohou předem objednat knihy (max. počet 10 ks) po telefonu, případně e-mailem a dohodnou si i přesnou dobu předání svazků. Při převzetí knih je možné i vracet knihy přečtené. 
Nové zubní ordinace ve Slavičíně

Nové zubní ordinace ve Slavičíně

11.11.2020
Dentální studio Befany jsou nově vznikající zubní ordinace sídlící ve zrekonstruovaných prostorách v budově polikliniky ve Slavičíně. Studio objednání pacientů pro jejich velký zájem pozastavilo! Bližší informace zde.
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 165 starší
load