Aktuality

Slavičín buduje zádržné nádrže na dešťovou vodu

Slavičín buduje zádržné nádrže na dešťovou vodu

12.10.2022
Voda nad zlato. Tak by se dal parafrázovat název známé pohádky převedený do současných klimatologických poměrů. Pohádka by se dala točit ve Slavičíně, kde město buduje několik zádržných systémů na svedení dešťové vody z městských objektů. Jedním z nich je i městský úřad, dalším pak městská knihovna, ZŠ Slavičín či kotelna K3 na sídlišti Malé Pole.
Za Sokolovnou vyrostlo parkourové hřiště, otevřou ho profi parkouristé

Za Sokolovnou vyrostlo parkourové hřiště, otevřou ho profi parkouristé

06.10.2022
Dlouhá léta býval za slavičínskou Sokolovnou minigolf. Namísto zachovávání starých omšelých prvků se město rozhodlo vytvořit místo, kam by rádi chodili mladí a teenageři, a proto vybudovalo parkourové hřiště. Slavnostní otevření hřiště se uskuteční v sobotu 8. října od 14 hodin za účasti profesionálních parkouristů ze Zlína pod vedením Martina Chromečka. Ten skoky doprovodí také odborným komentářem. Na místě bude i občerstvení a hudba z mixážního pultu. 
Upozornění - úřední deska města

Upozornění - úřední deska města

04.10.2022
Od 01.10.2022 plní funkci klasické úřední desky v souladu s usnesením Rady města Slavičín č. 128/1562/22 ze dne 02.09.2022 pro město Slavičín fyzická úřední deska řešená pomocí jednoduchého elektronického zařízení, která je umístěna u autobusové zastávky „Slavičín, Radnice“ na ulici Osvobození před budovou radnice a je nepřetržitě veřejně přístupná. Stejný obsah je zveřejněn i způsobem umožňujícím dálkový přístup v rámci elektronické úřední desky na  internetových stránkách města Slavičín.
Milostivé léto II

Milostivé léto II

21.09.2022
Od 1. září byla spuštěna druhá fáze tzv. „milostivého léta“. Jedná se o jedinečnou možnost splatit exekuce bez úroků. Fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům vymáhaný soudním exekutorem, se otevírá možnost splnit svůj dluh zjednodušeným a finančně výrazně méně nákladným způsobem. Pokud dlužník využije „milostivého léta“, věřitel sice ztrácí dosud nezaplacené příslušenství, bude mu však uhrazen původní dluh, který je často dlouhodobě nevymahatelný. 
Objednávky pálení

Objednávky pálení

19.09.2022
Objednávky je možno provádět buď přímo osobně v pálenici na adrese Nádražní 25, Hrádek na Vlárské Dráze, Slavičín každý všední den v době 13.00 – 17.00 hodin, nebo na tel. čísle 732 239 902, a to každý všední den v době 8.00 – 17.00 hodin.
Slavičín otevírá brány Cirkuly, včera projekt získal národní ocenění

Slavičín otevírá brány Cirkuly, včera projekt získal národní ocenění

15.09.2022
Cirkula, cirkulárka, to je věc, kterou na Valašsku známe. Ta slavičínská Cirkula se ovšem odborně nazývá re-use centrum („ryjús“ centrum) a najdete ji v areálu sběrného dvora Malé Pole. Slavnostní otevření Cirkuly se bude konat v sobotu 17. září v 16 hodin. Připraven je bohatý program pro děti včetně divadelního představení Řádu červených nosů, kavárničky a tvořivé dílny. Dospělé by mohla zajímat praktická ukázka elektromobility či přednášky na téma změny klimatu.
Odstávka vody v Hrádku

Odstávka vody v Hrádku

13.09.2022
Upozorňujeme občany, že ve středu 14. září v době od 8 do 14 hodin bude v Hrádku z důvodu opravy havárie přerušena dodávka vody. Odstávka se týká těchto částí: ulice Hrádecká – strana od Tesca po kruhový objezd v Hrádku, ulice Nádražní – strana od firmy Vlastro po kruhový objezd v Hrádku, ulice Družstevní – strana od křižovatky s ulicí Ke Snožku po kruhový objezd a ulice Za Zemánky.
Blížící se podzim připomene Babí léto fest

Blížící se podzim připomene Babí léto fest

09.09.2022
Zábavu pro celou rodinu nabídne v sobotu 10. září od 14.00 hodin akce Babí léto fest v areálu Obecního dvora v Hrádku. Návštěvníci zhlédnou ukázky zpracování sklizeného ovoce, výstavu zemědělských strojů ad. Pro děti bude připraven skákací hrad.
K ochutnání budou myslivecký zvěřinový guláš, speciality na grilu, slavičínské langoše, dobroty z udírny a hrádecké palačinky. Po celé odpoledne k poslechu zahraje CM Slavičan a MOTÝL band CZ.
Pravidelné dojíždění zlevňují předplatné jízdenky

Pravidelné dojíždění zlevňují předplatné jízdenky

08.09.2022
Od 1. července 2022 došlo k změně v Integrované dopravě Zlínského kraje. Cestující si mohou pořídit 30denní nebo 7denní předplatnou jízdenku.
Předplatné jízdné je založeno na zónovém principu: Zlínský kraj je rozdělen do 98 zón, do každé zóny patří konkrétní zastávky. Na rozhraní některých zón existují hraniční zastávky spadající do více zón zároveň – pro cestování do těchto zastávek stačí mít zakoupeno jízdné pouze pro jednu ze zón, do nichž zastávka patří. Předplatnou jízdenku si pořizujete pro výčet konkrétních zón, kterými vaše trasa prochází. V zakoupených zónách se pak můžete po celou dobu platnosti předplatné jízdenky libovolně pohybovat všemi vlakovými i autobusovými spoji zapojenými do IDZK.
novější1 2 3 4 5 6 7 8 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 167 starší
load