Ptejte se starosty

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný na vedení města Slavičín. Otázka se zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude zaslána na e-mail tazatele. Příspěvek může být smazán, pokud nebude v souladu s pravidly vkládání. Vaše otázky vkládejte podle zadaných témat: Budování a investice, Kultura a sport, Bydlení a sociální problematika, Veřejný pořádek a doprava, Služby obyvatelstvu, Ostatní.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Bezpečnostní kamery ve městě
občan Slavičína  |  20.1.2023 10:37:48
Dobrý den, pane starosto,
kdy plánujete ve městě nainstalovat průjezdní bezpečnostní kamery, jako je tomu v okolních městech a už i v některých obcích? (Bojkovice, Vizovice, Val. Klobouky, Brumov atd.) Město dostalo nemalé peníze jako odškodnění za výbuchy ve Vrběticích, takže finance by na to měly být. A pokud se nemýlím, tak strana ANO 2011 toto měla i ve volebním programu. Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 20.1.2023 14:19:01
Dobrý den, v současnosti je technologicky připraveno k osazení kamerami místo na kruhovém objezdu v Hrádku a ve fázi projektového záměru je pak modernizace páteřní komunikační osy Luhačovská – Osvobození – Hrádecká – Nádražní, kde by mělo dojít ke komplexní modernizaci veřejného osvětlení spolu s osazením Vámi uváděných kamer. Tento projekt dospěje k realizaci odhadem za 2 roky a bude záviset na tom, zda uspěje s připravovanou žádostí o dotaci. Z pohledu bezpečnosti došlo k posunu také vloni, kdy jsme zmodernizovali všechny stávající kamery ve městě, které mají nyní jednak záznam a také velmi vysoké rozlišení.
Podnorované okolí obou rybníků
Mia  |  10.1.2023 12:40:16
Vazeny pane starosto, zajima me, zda mesto hodla nejak zakrocit proti roztahujicim se bobrum. Pri nedavne prochazce okolo obou rybniku, jsem narazila na spoustu děr na pristupovych cestach a jelikoz jsou zarostene travou, jsou temer neviditelne a nebezpecne jak pro lidi, tak pro zvirata.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 9:00:49
Dobrý den, vodní dílo Slavík II a vámi zmiňované díry leží z větší poloviny na pozemku parc. č. 655/1 – který je ve vlastnictví cca 20 osob – z České republiky, Švýcarské konfederace a z Kanady. Tyto osoby nevyvíjejí snahu o údržbu břehu, který obsahuje nory. Majitelem vodního díla by měl být jeho investor, ale ani tady nepanuje jistota, jelikož rybník byl budován dobrovolnicky. Navíc vykazuje závažné konstrukční vady, díky nimž je zde trvale snížena hladina. Obrátil jsem se v této věci na vodoprávní úřad a na CHKO Bílé Karpaty. V nejbližších dnech by mělo dojít ke kontrolní prohlídce s návrhem dalšího postupu. Podle předběžných odhadů je viníkem děr kromě bobra také ondatra. To však nic nemění na faktu, že vstup do blízkosti rybníka Slavík II by měl být provázen ze strany občanů maximální opatrností.
Pozemky Malé Pole
Petr Pavelka  |  15.1.2023 21:52:46
Dobrý den, rád bych se informoval, jestli se bude v budoucnu rozšiřovat o další stavební pozemky lokalita Malé Pole, kde se již staví domy? Děkuji.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 8:59:45
Lokalitu pro výstavbu RD Malé Pole zřídil soukromý subjekt – společnost Instop Developer, s.r.o. Město zde bohužel nevlastní žádný pozemek, který by byl vhodný pro rozšíření plochy pro výstavbu.
Ceník inzerce ve zpravodaji
J.R.R.  |  13.1.2023 10:19:08
Dobrý den, pane starosto na mám dotaz k ceně inzerce "Vzpomínka na zesnulé" v našem zpravodaji.Ve Valašských Kloboukách stojí vzpomínka se dvěma fotografiemi 250,-Kč, v Brumově-Bylnici stojí vzpomínka se dvěma fotografiemi rovněž 250,-Kč a ve Slavičíně stojí vzpomínka se dvěma fotografiemi 500,-Kč.Přijde mě to divné,asi máme vyjímečný zpravodaj.A navíc ve Slavičíně se může dát vzpomínka jen k 1.,5.,10.,15. atd výročí.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 8:59:17
Dobrý den vážená paní nebo vážený pane, nezjišťoval jsem, kolik stojí otištění vzpomínky na zesnulé v jiných městech, co však vím naprosto přesně je, že při stávající ceně otištění vzpomínky evidujeme enormní zájem o využívání této služby, a to nejen ze Slavičína, ale i z okolních obcí. Jak správně píšete, vzpomínku zveřejňujeme jen pro 1., 5., 10., 15. a další výročí – i přes toto pravidlo nám strana zpravodaje vyhrazená pro tento účel pomalu přestává stačit. Takto značný zájem o otiskování vzpomínek na zesnulé neeviduji v žádném ze zpravodajů, které naše město dostává od okolních měst. Vysvětluji si to faktem, že kvalitativně máme zpravodaj na vysoké úrovni a jeho náklad distribuujeme do celého regionu Slavičínska. Kdybychom cenu vzpomínky snížili, místo vymezené na jejich publikování, by zřejmě nepostačovalo. Proto považuji stávající model, který funguje již několik let, za dostatečný.
Cyklostezka Divnice údržba
Divničan  |  21.12.2022 17:04:15
Dobrý den.
Cyklostezka v Divnicích byla dříve v zimním období bez problému udržována a při větší nepřízni i prosypána
drtí.
Nyní je uklizena pouze asi čtvrtina od obce a zbytek je ponechán svému osudu, chodí zde lidé jak do průmyslové zóny, tak k autobusům, vlaku či na učiliště.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 8:58:04
Dobrý den, k nekvalitnímu odhrnutí sněhu na Vámi uváděné cyklostezce mohlo dojít opomenutím obsluhy zimní údržby. Již jsem upozornil jednatele SMS, s.r.o., které obsluhu pro město za úplatu provádějí, který přislíbil nápravu. Co se týče inertního posypu drtí, ten jsme na žádost místního osadního výboru na této komunikaci přestali aplikovat. V současnosti je projednávána i varianta přenesení břemene údržby této MK na jiný subjekt. Cílem je změna tohoto režimu k lepšímu.
Pouliční osvětlení na sidlišti Malé pole
Hynek Tlušťák  |  15.12.2022 17:30:57
Pane starosto ,mám dotaz ohledně osvětlení sídliště Malé pole.Dnes 15.12.2022 v 17:30hod,kdy je úplná tma, nesviti na sídlišti ani jedno pouliční světlo.Tato skutečnost již trvá delší čas. Dnes při cestě ze hřbitova,kde svítí již v16:00hod,16:15ho u městského úřadu totéž,je toto zarážející.Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 8:57:01
Dobrý den, výpadky v osvětlení lokality Malé Pole souvisely s přechodem na novou technologii, která je poměrně velmi složitá. Zavádíme zde úsporná svítidla s biometrickými parametry, kdy bude v čase regulována barevnost svitu tak, aby nedošlo k negativním vlivům na lidské zdraví (odstín se bude regulovat tak, aby odstín byl přizpůsoben lidskému spánku apod.). Jedná se bohužel o zásadní změnu a odladění technologie ještě bude trvat nějaký čas. Zároveň zde reklamujeme u dodavatele některé prvky této technologie tak, aby zcela odpovídala požadavkům města coby investora. Za způsobené komplikace se omlouvám.
Propadla vozovka, zastavka autobusu Slavičin, Lukšin + praskla rýna na zastavce
Petr Cajanek  |  26.12.2022 17:37:29
Milý pane starosto města Slavičín. Chtel bych Vás upozornit na havarijni stav komunikace/cesty/, která se nachází po odbočeni do místní části Slavičína- Lukšína. Je zde propadlá cesta od zastávky směr ke křižovatce. Velmi obtižně se tam jede autem a na kole, prosím Vás o zajištění opravy. Navrhuji odfrezovat uvedenou část a položit novy asfalt.
A druhý problém je se zastávkou, která je opatřena v přední části rýnou na odvod vody ze střechy. Rýna je prasklá a na lidi teče voda. Díky Petr C.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 8:55:44
Dobrý den pane Petře, děkuji za upozornění. Stav místní komunikace od křížení ul. Luhačovská s ul. K. Parku včetně havarijního stavu zastávkového tělesa Lukšín je mi dobře znám. V současnosti je zpracovávána studie proveditelnosti řešení rekonstrukce včetně inženýrsko-geologického průzkumu v prostoru propadající se vozovky. V této otázce jsem se také potkal s občany na veřejném projednání 28. 12. 2022 a věnovali jsme se jí také na půdě zastupitelstva dne 18. 1. 2023. Bohužel Vámi navržené řešení již bylo v minulosti aplikováno a neřeší problém samotný. Ten spočívá v odstranění nestability tělesa místní komunikace, které je tvořeno několikametrovou navážkou. Studie proveditelnosti zatím není hotová, ale předběžně mohu potvrdit, že se zde bude jednat o velmi náročnou investiční akci obsahující také pilotáž, která by fixovala těleso vozovky. Co se týče zastávky, je určena k celkové výměně a toto řešení je postupně připravováno. Dílčí opravy budou tedy pouze provizorní.
Sběrný dvur
Rakova  |  27.12.2022 7:37:32
Dobrý den chci se zeptat proč mezi svátky není alespoň jeden den otevreny sběrný dvůr je jedno jestli pod kaštany nebo u komína meli by jste si vzít příklad třeba luhacovice nebo klobouky pak se divíte že lidi kamkoli ten bordel vyhodí děkuji za odpoved
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 19.1.2023 8:52:51
Vážená paní nebo pane, uzavření sběrných dvorů je dáno několika důvody. V tento sváteční čas využívají SMS, s.r.o. (provozovatel sběrného dvora) k vybírání dovolených. Dále je to zajetá zvyklost, kterou respektujeme už od dob vzniku sběrných dvorů ve Slavičíně. Tímto prvním písemným podnětem, který jsem na toto téma obdržel, se však budu vážně zabývat, protože souhlasím s Vámi, že standard zavedený odnepaměti již nemusí lidem plně vyhovovat. Přeji Vám pěkný den.
Zimní údržba 11. 12. 2022
Vojta Straka  |  11.12.2022 20:36:02
Vážený pane starosto, prosím o sdělení, z jakého důvodu během dnešního dne, kdy v našem městě od rána po celý den mírně sněží, vůbec nevyjela žádná zimní údržba komunikací.

Ano, chcete odpovědět, že kvůli té slaboučké vrstvě to snad nemohu myslet vážně. Ale já to vážně opravdu myslím, a to smrtelně. Nebezpečí není o výšce napadlého sněhu. Dnes to ráno tálo, pak začalo namrzat. Teď večer je na povrchu komunikací spolehlivá tenká vrstva ledu.
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 12.12.2022 12:10:38
Vážený pane tazateli, zimní údržba se řídí Nařízením města, které rada města schválila v roce 2013, a které sděluje toto: „S odklízením sněhu se začíná v době, kdy vrstva napadlého sněhu dosáhne 5 cm. Při trvalém sněžení se jeho odstraňování opakuje. Na dopravně důležitých místních komunikacích a na dopravně důležitých chodnících se odstraňování sněhu provádí v celé jejich délce a šířce, na ostatních chodnících v šířce 1 m. S posypem komunikací se začíná až po odstranění sněhu.“ Jak tedy vidíte, výše uvedené podmínky v neděli splněny nebyly. Rád bych také poznamenal, že zimní údržba je městem objednána za účelem zmírnění následků a nemůže vést k odstranění veškerého napadaného sněhu. Takovou technologií ve Slavičíně nedisponujeme. Při výšce sněhu okolo 1 cm by například použití radlic bylo neúčelné. Vím však o tom, že před některými rodinnými a bytovými domy lidé tenkou vrstvu sněhu zametou smetákem. Za to jim alespoň touto formou děkuji.
Změny
Kristýna  |  4.12.2022 14:39:07
Dobrý den, pane starosto..
Nemám úplně dotaz, jen vás chci pochválit ( i celé zastupitelstvo), kolik jste za to vaše volebni období, udělaly pro Slavičín a okolí.. Je za vámi vidět práce.
Ještě by to chtelo spravit cestu z Hrádku do Divnic a z Divnic dole k Bohuslavicim a dat tam čáru uprostřed! Hodí se to v mlze(ale to neni ve vaší moci)
Ale jen tak dál!
Kristýna
Odpověděl: Mgr. Tomáš Chmela, starosta | 9.12.2022 8:01:28
Dobrý den Kristýno, upřímně, moc často se mi nestává, že bych v této rubrice dostal pochvalu. O to víc si jí vážím a děkuji za ni. Je to také pochvala pro všechny radní a zastupitele, kteří změny a investice ve Slavičíně podporovali, i když si často na ulici vyslechli peprná slova těch, kteří stavební ruch hůře snášejí. Co se týče opravy silnice Hrádek – Divnice – Bohuslavice, máte pravdu, že je v nevyhovujícím stavu. Nicméně její rekonstrukce proběhne později. Intenzivně se řeší totiž opravy cest do Lipové a do Vrbětic. Přesto zkusím vznést podnět alespoň k vyznačení středové čáry. Přeji pěkné dny a ještě jednou děkuji!
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 152 | další >
load