Městská knihovna

Městská knihovna Slavičín Vás vítá na svých stránkách!Knihovna interiér 001


Využijte možnosti vyhledávání dokumentů v našem on line katalogu Portaro!

Oddíl katalogu - čtenářské konto  Vám slouží k rezervaci dokumentů, o které máte zájem - např. novinky nebo literatura ke studiu. Do Vaší e-mailové schránky následně přijde upozornění, že požadovaný dokument je pro Vás v knihovně připraven k vyzvednutí. Čtenářské konto Vám umožní také sledovat, kdy Vám vyprší výpůjční lhůta a kdy je potřebné dokumenty vrátit do knihovny


V každém z listopodových týdnů vás čeká zajímavá přednáška včetně talkshow s populární osobností. Pro předškoláčky  s rodiči chystáme pravidelné Veselé čtení s Nezbedníčkem.

Děti školního věku se mohou těšit na tak trochu strašidené Setkání s tajemnem a pravidelné kreativní  a vědomostní odpoledne s knihovnou. Galerii bude krášlit nová výstava fotografií.

Seniorům i neseniorům opět nabízíme kurzy mozkového joggingu a pamětového tréninku. Pro seniory nadále pokračuje studium Virtuální Univerzity třetího věku, kde již byla ukončena možnost přihlášení.

Výstava a vernisáž Z Polišenský Odhalit či zahalit listopad 2021Výstava Významné osmičky říjen 2021
Nezbedníček listopad 2021
Beseda Slavičín jako městečko Mgr Petr Odehnal Ph D listopad 2021Beseda Kosmické počasí doc RNDr V Křesálek Csc 2021 listopad
Talk show Petr Fejk Jak se dělá zoo litopad 2021Setkání s tajemnem 2021 zrušenoPěšky Patagonií zrušeno

Oznamujeme zájemcům o pokračování paměťových kurzů, že budou zahájeny v úterý 16. 11. od 9.00 hodin.

Termín 10. 11. je zrušen.

Trénování paměti a mozku listopad 2021V říjnu vám přinášíme tradiční pořady v období celostátní akce Týden knihoven (4. - 8. 10.). Krom toho můžete po celý měsíc vybírat z rozmanité programové nabídky, určené všem generacím!

Týden knihoven program 2021Týden knihoven program 2021 2 strDen otevřených dveří Korzo mezi knihami 2021
Trénování paměti a mozku říjen 2021Nezbedníček říjen 2021
Výstava Tak jsme tu žili L Slámečka st 100 let od narození září 2021Výstava a vernisáž Můj život v čase bezčasí září 2021 finalVýstava Významné osmičky říjen 2021
Beseda Josef Holcman a cimbálovka Vincúch KD Nevčová 1 10 2021Beseda Senegal Špillarovi 2021Beseda Politický turista Radomil Kop říjen 2021

Beseda Slavičínská Madona M Semela říjen 2021Beseda Posílení protivirové imunity A Hlavicová říjen 2021Babské rady J Kokmotos J vykoupilová cimbálovka Ohnica říjen 2021

Beseda Kyrgyzstán M Štěpánek říjen 2021Na září pro vás chystáme dvě vernisáže výstav a další pestrou škálu pořadů a setkání se známými osobnostmi ze světa umění, literatury i tajemných záhad. Děti se mohou těšit na představení loutkového divadla Kozlík. Seniorům opět nabízíme příhlášení se do Virtuální Univerzity třetího věku a do pokračovacích kurzů paměťového tréninku.

Běžně nevybíráme vstupné, pouze na talk show Zbigniewa Czendlika - POSTEL HOSPODA KOSTEL jsou v předprodeji v Městském infocentru Slavičín vstupenky za 100 Kč.

Výstava a vernisáž 30 let spolu výtvarníci mor slov pomezí srpen 3021Výstava Tak jsme tu žili L Slámečka st 100 let od narození září 2021Výstava a vernisáž Můj život v čase bezčasí září 2021 finalDivadlo Kozlík Jak šek Kozlík do světa 2021 září
Talk show Petra Černocká a Jiří Pracný 2021 záříHypnotizér J Kroulík září 2021Talk show Postel hospoda kostel Z Czendlik září 201

Beseda Tajemné fenomény A Vašíček září 2021Trénování paměti a mozku září 2021VU3V pozvánka ZS 2021 2022 Mistři evropského barokního malířství


V měsíci srpnu zahajujeme kurzy Paměťového tréninku a mozkového joggingu. Rádi se s Vámi potkáme na vernisáži výstavy členů Výtvarného sdružení umělců moravsko slovenského pomezí - 30 let spolu.

 Děti s rodiči stále mohou využít podklady k výpravě Stezkou válečných hrdinů, přičemž je v knihovně čeká za vyplnění úkolů sladká odměna.

Trénování paměti a mozku srpen 2021 Mgr FojtíkováVýstava a vernisáž 30 let spolu výtvarníci mor slov pomezí srpen 3021

Stezkou našich válečných hrdinů červen zábavně naučná vycházka 2021Velká darovací akce IV ročník Knihy které ještě potěší 2021 srpenOznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny úpravu provozní doby o prázdninách. Provozní doba je změněna z důvodů revizních  a jiných prací v osmi obecních knihovnách, jež fungují pod její správou.

červenec:

Pondělí: 7.30 - 12.00, 13.00 - 17.00

Srpen: 

Pondělí: 7.30 - 12.00, 13.00 - 15.00

Čtvrtek: 7.30 - 12.00, 13.00 - 18.00

Sluníčkové malování

Prázdniny, plné pohody a slunečné nálady, strávené ve společnosti dobré četby vám přejí pracovnice městské knihovny!


V červnu již bude paleta akcí pestřejší oproti předchozím měsícům. Těšit se můžete na dvě cestovatelské přednášky, které budou probíhat za platných protiepidemiských opatření.

Spolu s námi také můžete uctít památku významného pilota, účastníka bojů 2. světové války plk. Josefa Stehlíka - stíhacího esa tří front na vernisáži výstavy dokumentů, dokladujících jeho života a hrdinské činy. Od jeho úmrtí uplyne letos už 30 let.

Pro děti jsou připraveny tašky plné Předprázdninového hraní a také si stále ještě mohou vyjít na Stezku válečných hrdinů, spolu s rodiči nebo prarodiči.

Beseda Prostě Havaj MUDr Martin Ondrášek červen 2021Výstava a vernisáž J Stehlík stíhací eso 30 let výr úmrtí 2021 final plakátBeseda Léto na Sibiři Jakub Venglář plakát červen 2021
Předprázdninové hraní s knihovnou červen 2021Stezkou našich válečných hrdinů červen zábavně naučná vycházka 2021

Počátek května je tradičně spojován s dějinami konce 2. světové války, s osvobozením naší vlasti a také i našeho města. 

Abychom si uctili památku obětí této války, připravili jsme pro děti s rodiči (prarodiči) zábavně naučnou výpravu městem a jeho okolím po  pamětních deskách, válečných hrobech a pomnících.

Na ní se formou soutěžních úkolů seznámíte s mnoha významnými osobnostmi - účastníky válečných bitev či oběťmi umučenými v koncentračních táborech. Na tyto občany, kteří položili život za naši svobodu nesmíme nikdy zapomenout!

Podrobnosti o akci nalezenete v přiloženém letáku.
Stezkou našich válečných hrdinů

Malí tvořílci si v květnu přijdou na spoustu kreativní zábavy, kterou naleznou v nové tašce plné Jarního hraní s knihovnou. Zároveň dobíhá i fotografická a výtvarná soutěž Můj život v čase "bezčasí", určená všem generacím. Do ní můžete zasílat příspěvky do 31. 5. 2021.

Během května a června můžete také navštívit výstavu fotografií Ing. Vojtěcha Malíka, jehož velmi pěkné snímky přibližují svět čmeláků a jejich "příbuzenstva", vyskytujícího se na Slavičínsku.Jarní hraní s knihovnou květen 2021Můj život v čase bezčasí fotosoutěž a výtvarná soutěž leden 2021Čmeláci a jejich příbuzenstvo výstava květen červen V Malík 2021


Vážení a milí čtenáři,

přicházíme za vámi s příznivou zprávou! Od úterý 13. dubna začne výpůjční proces probíhat ve vnitřních prostorách a také v běžné půjčovní době za přísných protiepidemických a hygienických opatření.

Bude tedy nezbytné dodržovat omezení, stanovená Mimořádným opatřením MZ ze 6. 4. 2021, která zde uvádíme:

  • omezení počtu osob - 1 osoba na 15 m² provozní plochy
  • platí dvoumetrové rozestupy
  • v případě tvoření front je možné čekat v uvedených rozestupech na schodech a ve vestibulu v 1. podlaží
  • vstup do budovy je povolen pouze s respirátorem FFP2 nebo KN95, u dětí od 2 do 15 let postačí chirurgická rouška
  • pracovnice knihovny budou taktéž chráněny respirátory, navíc jsou pravidelně testovány
  • pobyt v knihovně je omezen pouze na dobu výběru knih a ostatních dokumentů
  • pro návštěvníky je povinná dezinfekce rukou u vstupu do knihovny, případně u výtahu
  • knihy je nutné opět vracet do určené karanténní místnosti (šatna v 1. podlaží)
  • z hygienických důvodů nebudou k dispozici internetová pracoviště ani toalety v budově
  • pokud jste v karanténě nebo trpíte respiračním onemocněním, nevracejte knihy přes třetí osoby

Velmi se těšíme na setkávání s vámi a na vaše návštěvy za knihami!

Covid 19 Mimořádná opatření v knihovnách 12 4 2021Covid 19 Mimořádná opatření v knihovnách 12 4 2021 png

 
Oznamujeme všem čtenářům, že od čtvrtku 8. 4 do pondělí 12. 4. nebude probíhat bezkontaktní výdej literatury z důvodu pokládání nového koberce ve všech odděleních knihovny.

Knihy na víkend si lze zapůjčit ještě zítra - ve středu 7. 4. v době od 8.00 do 15.00 hodin.
Objednávky titulů po telefonu nebo e-mailu však můžete realizovat i v uvedených dnech. Tyto knihy vám budou vyskladněny v následujícím týdnu.

Pokud si knihy objednáte dnes, ve středu 7. 4. do 15.00 hodin, budou vám vyskladněny ještě ve čtvrtek 8. 4.!
Děkujeme za pochopení.V měsících  dubnu a v květnu jsme pro vaše děti připravili Tašku plnou Jarního hraní s knihovnou. Obsahuje sadu hádanek, kvizů, vystřihovánek aj., včetně speciálního úkolu, který po jeho splnění můžete vhodit do knihovnické schránky. V tašce děti čeká i malé překvapení (odměna) za splněnou aktivitu.

Těšíme se na zájem rodičů (prarodičů) o zábavné tašky, jejichž vyzvednutí si domluvíte po telefonu - 577 341 481.

Jarní hraní s knihovnou zábavná hrací sada pro děti duben 2021Jarní hraní s knihovnou zábavná hrací sada pro děti duben 2021 ukázka sadyPřejeme vám radostné Velikonoce a dobré nálady co nejvíce!

Připravujeme pro vás mnoho zajímavých novinek rozmanitých žánrů, které si můžete po telefonní domluvě bezkontaktně zapůjčit.

Velikonoce nové knihy dospělí 3Velikonoce nové knihy děti 2


Využijte možnosti zapůjčení knih formou bezkontaktního výdeje, který probíhá nepřetržitě od uzavření všech knihoven na základě nařízení vlády. Těšíme se na Váš zájem o výpůjčky!

Stále také vítáme fotografické nebo výtvarné příspěvky do soutěže Můj život v čase "bezčasí".

Registrovaní čtenáři mohou využívat námi poskytovanou službu eVýpůjčky, díky které si do svých čteček mohou stáhnout na dobu 1 měsíce dva aktuálně vydané tituly.

Balíčkovna leden 2021Můj život v čase bezčasí fotosoutěž a výtvarná soutěž leden 2021V lednu 2021 se můžete stát účastníky fotosoutěže a zároveń i výtvarné soutěže s názvem"Můj život v čase "bezčasí". Těšíme se na spousty originálních fotografií i krásných výtvarných prací od všech věkových kategorií!

Pro seniory je připraveno distanční studium Virtuální Univerzity třetího věku, které tímto srdečně zveme k zapojení se do výuky!

Můj život v čase bezčasí fotosoutěž a výtvarná soutěž leden 2021VU3V pozvánka LS 2020 2021 Leonardo da Vinci
PF 2021Od pátku 18. 12. je z nařízení vlády ČR možné si knihy vypůjčit pouze na objednávku formou bezkontaktní balíčkovny.

Balíčkovna prosinec 2020 jpg


Půjčovní doba mezi svátky:

Půjčovní doba Vánoce 2020


OZNAMUJEME VÁM, ŽE OD ČTVRTKA 3. PROSINCE BUDE OBNOVEN PROVOZ KNIHOVNY V OBVYKLÉ PŮJČOVNÍ DOBĚ!

Knihovna bude otevřena za dodržení pravidel bezpečného provozu, tj. - nošení roušek, dezinfekce rukou, zachování dvoumetrových rozestupů mezi klienty. Při větší návštěvnosti můžete pobývat v celém vestibulu, případně poskytneme "čekárnu" v sálu v 1. podlaží. Vrácené knihy noste jako obvykle do místnosti (1. podlaží - šatna), která bude označena nápisem "Karanténa knih".

Těšíme se na setkávání s vámi!

Covid Mimořádné opatření podzim 2020

 

Vážení čtenáři, přicházíme s dobrou zprávou. Od čtvrtku 19. listopadu zavádíme službu půjčování knih formou Bezkontaktní balíčkovny.  Více než měsíc před vánočními svátky se k vám tedy knihy dostanou, tak, abyste i od nás dostali pěknou knižní nadílku.

Čeká na vás jednak kompletně vydezinfikovaný stávající fond a také více než 600 nových knižních titulů z oblasti beletrie, dětské i naučné literatury. Podmínky bezkontaktního půjčování naleznete v přiloženém letáku.

Těsíme se na vaši návštěvu ve vstupním portálu knihovny!

Bezkontaktní balíčkovna Zahájení výdeje knih 19 listopad 2020


Covid Uzavření knihovny nové jpg od října 2020 do odvolání

Výpůjční doba bude automaticky prodloužena o dobu uzavření knihovny.

V případě dotazů nás kontaktujte na telefonu 577 341 481, emailem na: knihovna@mesto-slavicin.cz


Po dobu uzavření knihovny doporučujeme nabídku našich online služeb z pohodlí domova:

a) služby bez registrace:

Digitální knihovna Kramerius nabízí bezmála 150 volně dostupných naskenovaných knih a přes 20 titulů starších regionálních novin a časopisů.

eBadatelna Zlínského kraje

Tento portál nabízí digitalizované fondy sedmi paměťových institucí Zlínského kraje. V nabídce je více než 4 tisíce dokumentů v kategoriích: noviny a časopisy, knihy, fotografie, umělecká díla, dokumenty, mapy a etnografické sbírky.


b) služby pro registrované čtenáře:

eVýpůjčky

registrovaní čtenáři od 15 let si zdarma mohou online využít službu e-Výpůjčky. Podmínkou je registrace čtenáře v Městské knihovně Slavičín. V nabídce je momentálně přes osm a půl tisíce titulů, včetně aktuálních bestsellerů. Vypůjčit si lze až tři tituly na jeden měsíc.

V knihovně můžete využít ZDARMA plnotextovou verzi Hospodářských novin, dostupné na ihned.cz . Podmínkou využití této služby je registrace v knihovně. Uživatelský login a heslo Vám bude přidělen pracovnicemi knihovny.

Hospodářské noviny

Mohlo by Vás zajímat, že naše Městská knihovna Slavičín získala první místo v celostátní soutěži Městská knihovna roku 2017. Stala se tak nejlepší městskou knihovnou roku 2017. Tuto prestižní soutěž již již po osmé vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP). Záštitu nad akcí převzal Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR). Více...

Fotogalerie ze slavnostního předávání ceny v Zrcadlové kapli pražského Klementina


Žádáme čtenáře a návštěvníky knihovny o dodržování pravidel 3R (RUCE (DEZINFEKCE) - ROUŠKY - ROZESTUPY v rámci pandemie covid -19. Děkujeme za ohleduplnost vůči všem klientům knihovny.


Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny, že z důvodu opravy bude v září uzavřen hlavní vstup do městské knihovny. Při návštěvě městské knihovny použijte pro vstup do budovy zadní (bezbariérový) vchod. Provozní doba knihovny nebude opravou omezena. Děkujeme za pochopení.

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,
oznamujeme Vám, že knihovna je otevřena ve své běžné půjčovní době. Těšíme se na vaše návštěvy za knihami!

Z nařízení vlády však budou v říjnu zrušeny následující akce:

Tajemné fenomény se záhadologem Arnoštem Vašíčkem
Moc a síla hypnózy II. - s hypnotizérem Jakubem Kroulíkem
Humanitární pomoc na Ukrajině s Khrysztynou Novodworskou (spolupráce s Charitou Slavičín)
Divadélko pro děti - Jak šel Kozlík do světa
Rusko - Léto na Sibiři s Jakubem Venglářem
Jógátky s Denisou Balšanovou

Triky a hrátky s pamětí s Mgr. Martou Fojtíkovou jsou dočasně přerušeny.


Uvedené pořady proběhnou v náhradních termínech, o kterých vás budeme včas informovat.
 
Akce do 6 účastníků budou probíhat za za přísných hygienických opatření v souladu s vydaným mimořádním opatřením, nařízeným vládou ČR od 8. 10. 2020.
Nezbedníček říjen jpg 2020ZRUŠENO Třicet let spoluZRUŠENO Odkud přišli Valaši 2020
VU3V dálkové studium ZS 2020 21Jóga pro seniory NOVÁTriky a hrátky s pamětí Mgr Fojtíková říjen 2020
ZRUŠENO Senegal 2020Beseda pět tisíc let nesmrtelnosti reishi ajurvéda A Hlavicová říjen 2020Beseda Tajemné fenomény jpg A Vašíček 2020 říjen


V září knihovna ožije mnoha rozmanitými akcemi, určenými celé veřejnosti i jednotlivým cílovým skupinám - dětem, seniorům i handicapovaným občanům. Těšíme se na pravidelná setkávání s vámi!

Výstava a vernisáž Anna Skřipská Kubišová pozvánka 2020Beseda J Holcman Karel chodí po zemi jpg autorské čtení 2020Beseda Velká cesta D Přibáň jpg 2020
Jóga pro seniory záříŽijeme bez bolesti zrušeno 1Ploština jpg beseda s T Chmelou starostou města 2020

Veselé čtení s Nezbedníčkem jpg září 2020Jógátky jpg září 2020Pohádkiáda 2020 zrušeno

S radostí vám můžeme sdělit, že od 1. 7. 2020 končí ve všech knihovnách včetně té naší, roušková éra, rozestupy jsou nepovinné a v knihovně probíhá pouze očista vrácených svazků. Povoleno je také využívat pracoviště veřejného internetu. Nadále však stále trvá povinnost dezinfekce rukou návštěvníků i pracovnic knihovny.

Opět je také omezena půjčovní doba kvůli revizním a jiným knihovnickým činnostem, které musí bý provedeny na 8 knihovnách našeho Knihovnického střediska vv rámci výkonu regionální funkce..

I o prázdninách na vás však čeká spousta nových bestsellerů a  také aktivit, jak pro děti i dospělé. nejměnší děti se mohou těšit na pondělní dopolední Počteníčko pro mrňousky v dětském koutku, pro školáky budou připraveny tradiční soutěžní a výtvarné aktivity. Senioři se mohou přihlásit na jemná jógová cvičení a ostatní veřejnost může navšívit zbrusu novou výstavu FOTOMOMENTY, situovanou do knihovnické galerie. Od začátku srpna budou také obnoveny Trénování paměti a mozkového joggingu.

Nádherné prázdniny s pěknou knížkou u vody vám všem přejí pracovnice knihovny!


slunce obrázek 2020


I v srpnu se můžete těšit na pořady, které zaujmou děti i dospělé.

Výstava NOVUM fotobeseda Otrokovice 2020Beseda K Štenbaur Bylinky pro zdravíVědomosti v hrsti prázdniny v knihovně pro děti srpen 2020

Jóga pro seniory srpen 2020Trénování paměti a mozku obnovení kurzů srpen oprav 2VU3V ZS 2020 2021 říjen Dějiny oděvní kultury IIIAkce v červenci

Výstava FotozastaveníVýstava Dílna inspirace háčkovaná tvorba 2020

Jóga pro seniory červen červenec 2020Trénování paměti a mozku obnovení kurzů srpen 2020

Přijměte pozvání na červnové akce!

Výstava V Malík Krajinou domova červen 2020Beseda V hlavní roli Jan Cimický pro OV a KS Nevšová 2020Nastal čas rozvolnit striktní opatření ve všech sférách života, což se týká i naší knihovny. Do jejích prostor můžete vstupovat v neomezeném počtu, pouze s dodržením rozestupů.
Povinnost vrácené knihy umístit do karantény byla Ústřední knihovnickou radou zrušena, nicméně stále ještě vrácené knihy dezinfikujeme a čistíme, jako mnoho jiných knihoven. Navíc je nutné vrácené svazky za provozu dorevidovat. I půjčovní doba se vrací do normálu. Od tohoto týdne bude otevřeno i v pátek - viz nová úprava půjčovní doby.
Povinností ze strany knihovny zůstává dezinfekce všech povrchů a ploch, dezinfekce rukou a nošení roušek. Dezinfekce i roušky jsou v prostorách knihovny povinné i pro Vás čtenáře.

Konečně také spolkům pod naší správou už bylo od května dopřáno zahájit svou činnost a začít se pravidelně scházet k naší i jejich spokojenosti.
Zbývá potěšit vás čtenáře, nákupem aktuálních bestsellerů a vrátit se do dob, kdy každotýdenní přednáška či jiná akce, určená celé veřejnosti, byla u nás samozřejmostí. Věříme, že už od srpna bychom v tomto směru mohli vracet naše kniho-dění do normálu, samozřejmě s vaší podporou.Oznamujeme vám, že od pondělí 11. května 2020 bude zahájen běžný provoz knihovny!

Bude probíhat v mimořádném režimu a v upravené půjčovní době za dodržení všech nezbytných hygienických a bezpečnostních opatření, které naleznete v uvedeném manuálu. Tato opatření budou průběžně pozměňována dle aktuálního vývoje pandemie covid 19.

Těšíme se na opětovné setkávání s vámi!

Covid Zahájení provozu knihovny 11 5 2020Covid plakát 2020


Obnovení provozu knihovny - informace pro čtenáře

Vážení čtenáři, 

jistě jste již zaznamenali informaci ohledně otevření knihoven 27. 4. 2020. Jedná se o termín, od kterého knihovny otevřít mohou, avšak záleží na možnostech každé z těchto institucí, jestli budou moci zprovoznit své služby už od navrženého data a v jakém rozsahu.

Poněvadž je tento termín stanoven takřka ze dne na den (původní datum otevření, vyplývající z nařízení vlády ČR bylo 8. 6.2020), v naší knihovně je v současnosti nutné dokončit generální revizi knižního fondu ve všech odděleních v počtu cca 44 tis. svazků (zákonná povinnost vždy po pěti letech).

Na vysvětlenou v čem spočívá generální revize? Všechny svazky musí být načteny do knihovnického systému a zkontrolován jejich stav. Každý svazek musí být označen razítkem revize a speciální značkou. V případě potřeby se knihy znovu přebalí a provede se oprava poškození.

Dále je nezbytné dořešit technické zázemí pro bezpečný provoz (příprava karanténních prostor na vrácené knihy, montáž plexisklové ochranné bariéry, dozásobení ochrannými pomůckami a dezinfekčními prostředky). Naše otevření také částečně blokuje momentální personální problém (pracovní neschopnost jedné ze zaměstnankyň), proto nemůžeme dostatečně zabezpečit řádnou každodenní dezinfekci prostor v souladu s vládními nařízeními.

Přesto vám od úterý 28. 4. 2020 hodláme vyjít vstříc v zajištění tzv. balíčkových služeb. V případě nutné potřeby vám připravíme k zapůjčení balíček titulů (v počtu maximálně 5 ks), které si objednáte předem na tel. 577 341 481 nebo e-mailem na: knihovna@mesto-slavicin.cz .

Objednané balíčky si lze vyzvednout od  8.00 - do 15.00 hodin za asistence pracovnice ve vchodu před knihovnou vždy v konkrétně dohodnuté době s každým zájemcem o knihy. V tomto směru bychom Vás chtěli požádat o trpělivost, protože objednané knihy nebudeme moci expedovat ihned po objednání. Taktéž nelze vyhovět objednávkám na konkrétní tituly. Lze totiž půjčovat jen knihy, které jsou zaneseny do revizního modulu v programu Verbis. Do doby řádného otevření také nevracejte knihy, které máte zapůjčeny před uzavřením knihovny. Nebudou vám účtovány žádné sankční poplatky až do června 2020.

Konkrétní termín otevření knihovny bude tedy zveřejněn v nejbližších dnech po dohodě s jejím zřizovatelem městem Slavičín.

Přejeme vám všem pevné zdraví a děkujeme za pochopení.Oznámení pro studenty VU3V!

VU3V Prodloužení letního semestru 2020
Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny!

od pátku 13. 3. jsou všechny knihovny včetně naší pro veřejnost uzavřeny po dobu 30 dnů. Jelikož jsme ale zároveň centrem poskytování informací všeho druhu, můžete se na nás obracet telefonicky nebo e-mailem každý den od 8.00 do 15.00 hodin.

Uzavření knihovny nouzový stav koronavirus 2020

Březen - měsíc čtenářů - nabídka akcí pro všechny věkové kategorie. Nenechte si tuto tradiční akci ujít!

Prázdninový týden her s knihovnou březen 2020 jarní prázdniny

Apoštolové temných sil S Motl 2020

Nezbedníček březen 2020Jógátky březen 2020
Medicinální houby A Hlavicová 2020Den otevřených dveří BMČ 2020Kampaň za dárcovství 2020

Bachmač 1918 F Trávníček 2020Z Himaláje do Váránasí nazarov 2020 březen

Josef Holcman Karel chodí po zemi březen 2020Na kole z Olomouce do Íránu M Sova březen 2020
kurz sebelíčení pokračovací lekce 2020Léčba zánětu v tělw Iva Hrnčiříková 2020


V únoru 2020 také zahajujeme další semestr studia Virtuální Univerzity třetího věku a Paměťové tréninky pro seniory!

VU3V Dějiny oděvní kultury II 2020 LS plakátTrénování paměti a mozku 2020

Únor bude velmi pestrý na rozmanité akce, na kterých vás rádi uvidíme. Více o nich...

Uvnitř černobylské zóny M Říský plakát únor 2020Výstava Jindřich KarskýNezbedníček únor 2020

Itálie a Sicílie 2020 M OndrášekDušan Jurkovič B Petráková 2020Talkshow Šmoldas a Formáčková 2020
V lednu 2020 vás přivítáme zajímavými pořady. Těšíme se na setkávání s vámi v novém roce!

Výstava A Kostka leden 2019Libanon 20120 Michal Štěpánek
U nás na Slovácku 2020Skandinávie a Pobaltí 2020
PF 2020

Informace o půjčovní době mezi svátky


Čas předvánoční můžete příjemně trávit na našich akcích. Více o nich

Vánoční nepečení s Pekla Nepekla IIAdvent hravý a tvořivý

Výstava Zdenek Kalus pozvánka finalMikulášské čertoviny 2019Zveme vás na listopadové dění v knihovně. Více informací...

Výstava Z Kutra Malba 2019Nesmíme zapomenout Jan Opletal 2019

Hoď se do Pogody! talkshow sandry Pogodové 2019Půl roku divočinou mahlejová šnajdrová 2019Podzimní kurz sebelíčení 2019

Mějte se rádi Petra Burešová oprZa tajemstvím slavičínského zámku Vrla Janiš 2019

Nezbedníček Můj psík Nezbedník 2019listopad 2019Setkání s tajemnem s návratkou 2019


Říjen zahájíme tradičním Týdnem knihoven od 30. 9. do 6. 10, jehož akce jsou určeny všem věkovým kategoriím. I v ostatních  týdnech tohoto měsíce se můžete těšit na další rozmanité pořady! Více o nich...

Týden knihoven 01 2019Týden knihoven 02 2019
Jógátky jsou opět zpátky 2019Nezbedníček Červená Karkulka říjen
Z Olomouce až na marocký Tubkal na kole M SovaVýstava Images de femmes F Slovák plakát

Léčebné hudební nástroje K RousePříroda jako nejlepší zdroj léčiv A Hlavicová
České tajemno A Vašíček

V září proběhnou  akce pro seniory i pro zájemce z řad veřejnosti. Těšíme se na vaše zapojení do obou vzdělávacích aktivit!

trénování paměti přednáška kurzyVU3V Klenoty barokního sochařství

Zářiový program knihovny bude opět plný zajímavých pořadů pro děti i dospělé. Více o nich...

Ztraceni ale nezapomenuti 75 výt letecké bitvy výstavaPěstujeme chilli papričky M HumpolaBarevná chilli zahrada výstava

Homocystein tichá hrozba p Zábojník 2019Srdcovky Zdeňka Junáka

Nezbedníček Bořek Stavitel září 2019Pohádkiáda 2019Prázdninová zábava s knihovnou pro děti

Prázdniny v knihovně 2019 červenecKnihovna v srpnu akce pro děti


O prázdninách můžete v galerii knihovny navštívit dvě výstavy - v červenci fotografickou tvorbu členů Fotobesedy Otrokovice, v srpnu bude k vidění výstava Františka Látala.

Volná tvorba autorů 2018 výstava2019Krása okamžiku výstava F Látal 2019S knihou i bez knihy, užijte si krásné a zábavné prázdniny!

 Do konce června můžete přijít za literaturou ještě v běžné provozní době, v červenci a srpnu bude půjčovní doba upravena.

Sluníčkové malováníTěšíme se na Vaši návštěvu našich akcí v červnu...Více

Jak zatočit s kily napořádVýstava Kotys Obrazy a plastiky 2019Kurz sebelíčení pro pokročilé II

Nezbedníček Jak to žije na prázdninách červenKnihy které ještě potěší 2019Zveme Vás na pořady knihovny v květnu...Více o nich

Nezbedníček Medvídek PúNezkrocená BrazílieBorneo

Uctění památky padlých 2019Šála Jaroslav výstavaMiloň Čepelka a Josef P Snětivý
Přejeme Vám veselé a radostné svátky Velikonoc, které můžete příjemně prožít návštěvou tvořivého i zábavného odpoledne, určeného zejména rodičům s dětmi  a také  dětem a mládeži!

Velikonoce tvořivé i zábavné dílna 2019


Duben bude co do pořadů také akční měsíc....

Nezbedníček duben 2019Výstava DDM 2019Kurz sebelíčení

Tvoření s MaRu opravMariánská zjevení oprChirurgem v KazachstánuTěšíme se na vaši návštěvu v Březnu - měsíci čtenářů, kdy můžete vybírat z pestré nabídky akcí pro děti i dospělé ! V tomto měsíci máte také možnost zapojit se do kampaně za dárcovství kostní dřeně!

Výstava GJP Kubismus a jiné březenKampaň za dárcovství Zapište se někomu do života 2019Radim Uzel upr

Slovensko a jeho jeskyněJak zlepšit a udržet své zdravíVznik protektorátu

Nezbedníček březenDen otevřených dveří jpgJógátky i v březnu mámePořady knihovny pro děti o jarních prázdninách!

Veselé jarní prázdninování akce o jarních prázdnináchÚnor bude pestrý na zajímavé pořady...Více . Upozorňujeme na změnu místa konání BESEDY PODZEMÍ ŠPILBERSKÉHO KOPCE
 - proběhne v 18.00 na SOKOLOVNĚ!!!

Nezbedníček Krtek a zima únorTurecko dechberoucím kurdistánemPlakát JBureš výstava a vernisáž
Nový Zéland NazarovPodzemí špilberského kopce SvobodaCo dělala Vaše prababička před sto lety - beseda
Milí návštěvníci knihovny, od ledna 2019 se opět těšíme na setkávání s Vámi na akcích pro děti i dospělé! Více o nich...

Tajemství bohyní na ŽítkovéKrajiny Karpat výstava a vernisáž leden
Hormonální jógová terapie pro ženyJógátky jsou zase zpátkyMigréna akupresurou prakticky
PF 2019

Oznámení o uzavření Městské knihovny Slavičín v době mezi svátky (27. 12. - 31. 12.)Předvánoční knihovna je tu pro Vás a s ní i akce pro děti i dospělé, na kterých se s Vámi velmi rádi setkáme!


Papu Papua cesta za lidojedyV ten adventní čas adventní dílnaVánoční nepečení s Pekla NepeklaV listopadu se dočkáte dalších pořadů s tematikou 100. výročí republiky a také dalších přednášek a akcí pro malé i velké! O nich...

Bezchemická domácnostVelké tajnosti A VašíčekPrevence je lepší než léčba

100 výročí vzniku ČSR v ilustracích Z Burina bez vernisážeLegionáři slavičínské farnosti křest knihyO četnících a Četnických humoreskách
Co dělal váš pradědeček před sto letyRok českého exlibris
Mezigenerační komunikaceSrí Lanka

Nezbedníček Přichází podzimJógátkySetkání s tajemnem 2018Oslavte s knihovnou 100. výročí vzniku ČSR! Zveme Vás také k návštěvě pořadů v tradičním Týdnu knihoven a dalších přednášek po celý měsíc říjen!  Více...

Důležitá informace pro návštěvníky akcí - termín besedy Československé legie 1914 - 1920 byl posunut na čtvrtek 18. října!

Po stopách 1 světové války ve Slovinsku J Tluka 100 výr ČSRLukáš Kubičina Kouzlo filmových plakátů 100 výr ČSRČeskoslovenské legie opr termín

Nezbedníček Měsíce říjenTýden knihoven01 2018Týden knihoven02 2018

Legendy a tajemství brněnského podzemíPapu Papua cesta za lidojedy100 výročí vzniku ČSR v ilustracích Z Burina

V září Vás zveme na pořady určené dětem i dospělým. V tomto období už také můžete navštívit přednášky pořádané u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR. Více...

Z pěšáka od Tobruku pilotem RAF 01ZambieLoy Dickinson

Osudové osmičky T Hamrlík pro veřejnostProjezte se ke zdraví J Mandžuková

Nezbedníček Lukáš ve školce záříPohádkiáda 2018


Pozvání na akce v srpnu. Více o nich...

Upozorňujeme návštěvníky knihovny, že beseda Zdraví skryté v bylinkách, je z důvodů na straně přednášejícího zrušena!!!


Barum rally finalZ pěšáka od Tobruku pilotem RAFI přes omezenou půjčovní dobu o prázdninách je pro Vás k dispozici půjčování e-knih NONSTOP v kteroukoli denní i noční dobu! Je určeno registrovaným čtenářům knihovny, vlastnícím čtečky. Pravidla půjčování e-knih naleznete zde.

e knihy nonstop

Vám všem přejeme krásnou dovolenou, plnou jedinečných zážitků, hřejivého slunce a s dobrou knížkou vždy při ruce!

Momenty výstava


Zveme Vás k návštěvě červnových akcí!

Procházka přírodou slavičínska plakátNezbedníček Bydlím v leseSkutečná tvář válkyTaké v květnu Vás přivítáme na zajímavých akcích pro děti i dospělé. Více...

Výstava MŠ VláraNezbedníček Červená kniha pohádekBrouci a motýli

Taje ThajskaLiterární toulky 2018Nordic WalkingDuben Vás jistě příjemně překvapí opět pestrou nabídkou pořadů. Více o nich...

Oběti a jejich vrazi (2)Deset konců světa (2)Feng Shui a zdraví (2)

Výstava DDMNezbedníček Medvídek ve městě dubenKrása a tajemství srbských klášterů

Superpotraviny II


Vám všem přejeme veselé a radostné prožití svátků velikonočních s knihou od nás!

Velikonoce2Srdečně Vás zveme na akce v Březnu - měsíci čtenářů! O akcích...

Nezbedníček Tátové mámy březenBanátJan Tluka nové

Den otevřených dveří 2018Podzemní světy EvropyVelikonoční čokoládováníV únoru Vás čeká opět pestrá nabídka pořadů. Startujeme také další semestr Virtuální univerzity třetího věku pro seniory! O akcích...

GALERIE MK výstava Slovák Černobila pozvánka finalJdu Slováckem krásným Jiří Jilík

VU3V Umění rané renesance v Itálii LS 2017 18Nezbedníček Letadla únorKnížkohraní jarní prázdniny

Když zámek nebyl zámkem T ChmelaGruzieKnihy zdarma pro Vás!

V  lednu 2018 se opět těšíme na setkávání s Vámi na besedách, přednáškách, vernisážích aj. Více o nich...

Kamčatka vernisáž

Peru země InkůOd hlavy k patám Ing HrabicaHrady a zámky v okolí Slavičína R VrlaŠtěstí, zdraví, pokoj svatý vinšujeme Vám...a k tomu větší než malé množství lásky, pohody a dobré nálady, jak na Vánoce, tak i v novém roce!

PF 2018

Prosincové akce. Více...

Klára Samková prosinec 2017

Mikulášské čertoviny 2017Výstava Vánoční stromečky Dílna inspirace 2017Adventní dílna Před Vánoci dlouhé noci! 2017V listopadu se můžete těšit na poutavé přednášky, galerijní dění a další akce určené dětem i dospělým. Více...

Výstava M Kotrba listopad 2017Léčebné prostředky čínské medicíny

Nezbedníček Příhody kocourka Filemona listopadŠpanělsko J MáraSetkání s tajemnem 2017
Noc bezmoci film a beseda opravPosezení se slámou opravZapište se někomu do života 2017
Říjnový Týden knihoven (2. - 7. října 2017) s pestrou nabídkou pořadů pro všechny generace! I po zbytek měsíce Vás čekají další zajímavé akce.


Fantastické záhady Arnošt Vašíček pozvánkaKaleidoskop Jana Rejžka

Nezbedníček Učení s PeppouVýstava Jiří Ročák a Zdeněk Matyáš pozvánka

Zveme Vás na jedinečnou putovní výstavu Genesis včetně doprovodného programu - od 2. do 7. října 2017!

Genesis pozvánka na vernisáž výstavy 2017

Genesis pozvánka fina 1 stranaGenesis SLAVICIN 2 7 rijna 2017 2 strana oprava final


Program Týdne knihoven 2. - 7. října 2017!

Týden knihoven 2017 01 (2)Týden knihoven 2017 02 (2)Září Vás přivítá poutavými pořady pro všechny věkové kategorie. Více o nich...

Z dílny šikovných rukouNezbedníček Lvíček Leo září 2017TGM ve fotografii

Sebeléčba pomocí gastroterapiePohádkiáda 2017V srpnu můžete navštívit výstavu otrokovického fotoklubu. Seniory tradičně zveme k zapojení se do studia Virtuální Univerzity třetího věku.

Fotobeseda otrokovice srpen 2017Virtuální Univerzita třetího věku baroko oprV době prázdnin jsme pro Vás spustili novou službu - půjčování audioknih. Můžete si vybírat z 80 titulů, zejména z oblasti aktuální beletrie pro dospělé i  dětské zájemce...

AudioknihyVám všem přejeme prázdniny prozářené hřejivým sluncem a plné nezapomenutelných zážitků...

Sluníčkové malování

V červenci bude v galerii k vidění nová výstava...

Výstava Reportáž krajina portrét

Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny na změnu půjčovní doby o prázdninách!Akce v červnu - pro děti i dospělé! Více o nich...

Nezbedníček Jednou budu červenKnihy které ještě poteší pokračováníSuperpotraviny a jejich přínos


Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy!

Výstava Vzpomínky z jeviště a z knihovny plakát


Oslavte s námi 120. výročí založení Čtenářsko - ochotnického spolku Palacký návštěvou výstav, zajímavých přednášek i dalších akcí!

Jiří Jiránek Z rodiny slavičínských MinaříkůArnošt Goldflam

75 výročí operace AnthropoidKnihy které ještě poteší darovací akceLiterární zlomky slavičínské oprava

Nezbedníček encyklopedieVýstava výtvarné tvorby dětí z MŠ VláraLiterární toulky 2017
Přejeme Vám všem šťastný a radostný čas svátků velikonočních!  Můžete je začít slavit již dnes s námi tvořením hezkých velikonočních drobností a také vypůjčením dobré knihy, která Vám zpříjemní náladu v letošním deštivém počasí.

Veselé Velikonoce výtvarná dílna


Dubnové dění v knihově bude rozmanité jako aprílové počasí. Užijte si je s námi!

Výstava DDM dubenNezbedníček 1 1 2 dubenBěhám běháš běháme

Do Kazachstánu na malých skútrech 2 verzeLepší život se superpotravinamiKde ženy vládnou

Nepřehlížejme domácí násilí 2 verze

Březen měsíc čtenářů Vás přivítá pořady věnovanými všem věkovým kategoriím. Těšíme se na Vás!

Pozvanka Lysackova Kutra2

Tátové mámy čtěte si po roce s námi!Jantarová komnata není mrtva!Den otevřených dveří 2017

Mexiko a jeho skryté světyToulky Balkánem


V únoru se můžete těšit na nové dění v galerii knihovny a také na vzdělávací a kulturní aktivity. Více o nich...

VU3V České dějinyVýstava Vincúch plakát 2Jarní prázdniny v knihovně

Nezbedníček Nebojím se tmy únorVietnam Václav a Lenka ŠpillaroviPamátné zemědělské stavby Kája Humpola


V novém roce 2017 na jsou pro Vás opět připraveny zajímavé akce!

Plener Petruvka 2016Astronomie
Etiopie (2)Zmizelí sousedé L SlámečkaŽítková a její bohyně
Homocystein tichá hrozba p Zábojník 2019