Strategie Chytrý Slavičín čeká na Vaše názory

Jaký bude život v následujících pěti letech v nejdůležitějších segmentech života, to se snažila nastínit Strategie Chytrý Slavičín. Obyvatelům byla dána k připomínkování a teď nadchází čas pro setkání a její veřejné projednání, které se uskuteční v pondělí 10. ledna od 16.30 hodin v zasedací místnosti ve 3. patře radnice.

Dokument ukazuje, kam se bude Slavičín ubírat v oblastech důležitých pro občany, návštěvníky i fungování města samotného – zdravotnictví, bydlení a prostředí pro život, vzdělávání, doprava, životní prostředí, inovativní energetika a odpadové hospodářství, digitalizace úřadu, marketing a cestovní ruch. Ze strategie se tak například dozvíme, jak je důležité dobudovat cyklostezky mezi Bohuslavicemi a Slavičínem, Šabatcem a Kolelačí, Slavičínem a Šanovem či instalovat nabíjecí stanice pro elektrokola.

Dokument se také zaobírá parkováním a nedostatkem parkovacích míst ve městě. Jaké navrhuje řešení? Podívejte se sami – zde. Že má město zpracovaný opravdu kvalitní rozvojový materiál, potvrdila i bývalá ministryně životního prostředí Rút Bízková, která školila na městském úřadě pracovníky a se zájmem strategii pročetla. „Jde vidět, že strategii tvořili lidé praxe a není to takzvaně napsané od stolu,“ pochválila dokument, který zpracovával odborný garant Filip Kučera z UTB s týmem pracovníků.