Tříkrálová sbírka ve Slavičíně

Tříkrálová sbírka 2022 je tu! Koledníci se opět chopí zapečetěných kasiček a vyrazí koledovat do ulic. Během výpravy budou prosit o příspěvek pro ty, kteří se ocitli v nouzi. Největší sbírková akce v Česku probíhá letos již po třiadvacáté. 

Koledníčci v dětském věku ve skupinkách po třech si oblečou kostýmy tří králů. Připojí se k nim koordinátor, který je bude doprovázet. Každá skupinka dostane průkaz a zapečetěnou kasičku s logem Charity, která sbírku pořádá.

Do ulic Slavičína se Tři králové vypraví v sobotu 8. ledna. Obchůzku zahájí koledníci v 8 hodin ráno a ukončí ji kolem 14. hodiny odpolední.

Pokud chcete do Tříkrálové sbírky přispět, nemusíte čekat jen na koledníky, přispět můžete i do statické kasičky v Městském infocentru Slavičín, a to už od pátku 7. ledna do pátku 14. ledna.

Příspěvek můžete darovat rovněž prostřednictvím platební brány, sbírkového účtu nebo dárcovské SMS. Při online platbě je možné prostřednictvím variabilního čísla finančně podpořit Charitu Slavičín.

V neděli 9. ledna od 18 hodin bude ČT 1 vysílat Tříkrálový koncert jako poděkování koledníkům, partnerům i dárcům a příznivcům. (jip)